Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowa Lagonda już w testach!

Meganews

Nowy Aston Martin Lagonda nie będzie SUV-em, jak wcześniej przypuszczano, ale ekskluzywnym sedanem.


Świadczą o tym zdjęcia szpiegowskie wykonane podczas testów drogowych zamaskowanego egzemplarza. Samochód będzie nawiązywał stylistycznie do oryginału z 1976 roku, a pod maską znajdzie się potężna jednostka V12 o pojemności 6 litrów, produkująca około 600 KM. Napęd będzie przenoszony na koła za pośrednictwem sześciostopniowej przekładni automatycznej.

 

Nowa Lagonda będzie produkowana seryjnie, ale w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy dołączając tym samym do grona unikatowych Astonów, jak chociażby CC100 speedster, V12 Zagato czy One-77.

 

Wstępnie szacuje się, że auto będzie kosztowało około 400 000 funtów. Jego oficjalną premierę zaplanowano na czwarty kwartał tego roku.

 

Wcześniej sugerowano, że nazwa Lagonda zostanie wykorzystana do oznaczenia nowego SUV-a. Auto tego typu zostało już zaprezentowane w 2009 roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Lagonda Concept zapowiadała pojawienie się na rynku luksusowego, czteromiejscowego crossovera firmy Aston Martin. Samochód miał powstać na płycie podłogowej Mercedesa GL i być napędzany 6,0-litrowym silnikiem V12.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: