Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowa Kia Optima: premiera wersji europejskiej

Meganews

W kwietniu br. na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku, Kia zaprezentowała nową Optimę w specyfikacji amerykańskiej. Teraz nadszedł czas na europejską premierę.


W porównaniu z poprzednikiem, nowy model charakteryzuje się większym wyrafinowaniem konstrukcyjnym oraz wyższym komfortem jazdy, zachowując ‘usportowiony’ image, który przyczynił się do powodzenia Optimy na rynkach całego świata. Rozstaw osi wzrósł o 10 mm do 2805 mm, podobnie jak długość całkowita – do 4885 mm. Nowy model jest o 25 mm szerszy – 1860 mm oraz o 10 mm wyższy (1465 mm).

Auto odznacza się nowoczesną stylistyką nadwozia, wyrazistym i przestronnym wnętrzem oraz całym szeregiem nowych rozwiązań technicznych. Z dniem europejskiej premiery pod koniec bieżącego roku nowa Kia Optima dostępna będzie z dwoma jednostkami napędowymi do wyboru.

Silnik 1.7 CRDi rozwija moc 141 KM oraz moment obrotowy 340 Nm (poprzednio 136 KM i 325 Nm) i wyraźnie góruje nad poprzednikiem pod względem osiągów, zużycia paliwa i kultury pracy. W nowej Optimie dostępny jest także silnik benzynowy 2.0 CVVL o mocy 163 KM, znany doskonale z modelu III generacji. Kia pracuje też nad wersją z napędem hybrydowym typu ‘plug-in’ oraz pierwszą odmianą sedana marki Kia o charakterystyce wyczynowej z przeznaczeniem na rynki europejskie.

Do sprzedaży na rynkach Europy Optima czwartej generacji wejdzie w czwartym kwartale 2015 roku. Europejskie dostawy nowej Optimy pochodzić będą z zakładu Kia Hwasung w Korei.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »