Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nowa Kia Optima: premiera wersji europejskiej

Meganews

W kwietniu br. na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku, Kia zaprezentowała nową Optimę w specyfikacji amerykańskiej. Teraz nadszedł czas na europejską premierę.


W porównaniu z poprzednikiem, nowy model charakteryzuje się większym wyrafinowaniem konstrukcyjnym oraz wyższym komfortem jazdy, zachowując ‘usportowiony’ image, który przyczynił się do powodzenia Optimy na rynkach całego świata. Rozstaw osi wzrósł o 10 mm do 2805 mm, podobnie jak długość całkowita – do 4885 mm. Nowy model jest o 25 mm szerszy – 1860 mm oraz o 10 mm wyższy (1465 mm).

Auto odznacza się nowoczesną stylistyką nadwozia, wyrazistym i przestronnym wnętrzem oraz całym szeregiem nowych rozwiązań technicznych. Z dniem europejskiej premiery pod koniec bieżącego roku nowa Kia Optima dostępna będzie z dwoma jednostkami napędowymi do wyboru.

Silnik 1.7 CRDi rozwija moc 141 KM oraz moment obrotowy 340 Nm (poprzednio 136 KM i 325 Nm) i wyraźnie góruje nad poprzednikiem pod względem osiągów, zużycia paliwa i kultury pracy. W nowej Optimie dostępny jest także silnik benzynowy 2.0 CVVL o mocy 163 KM, znany doskonale z modelu III generacji. Kia pracuje też nad wersją z napędem hybrydowym typu ‘plug-in’ oraz pierwszą odmianą sedana marki Kia o charakterystyce wyczynowej z przeznaczeniem na rynki europejskie.

Do sprzedaży na rynkach Europy Optima czwartej generacji wejdzie w czwartym kwartale 2015 roku. Europejskie dostawy nowej Optimy pochodzić będą z zakładu Kia Hwasung w Korei.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »