Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nissan ZEOD: na podbój Le Mans

Meganews

Nissan ZEOD (Zero Emissions on Demand) to elektryczny samochód wyścigowy, który w przyszłym roku weźmie udział w 24-godzinnym wyścigu długodystansowym w Le Mans.
Będzie to jednocześnie pierwszy samochód zdolny do pokonania pełnego okrążenia toru Le Mans z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej. Odpowiednia ilość „prądu” potrzebna do pokonania tego dystansu zostanie zgromadzona w akumulatorze po przejechaniu 11 okrążeń i wykonaniu 55 hamowań. Zgodnie z zasadami obowiązującymi w kategorii Garage 56, co 12 okrążeń trzeba też będzie zatankować auto.

 

ZEOD rozpędza się do blisko 300 km/h i zdaniem Nissana jest w stanie wyprzedzić na torze konwencjonalną „wyścigówkę” klasy LMGTE. Podczas wyścigu w Le Mans za sterami nowego modelu zasiądą profesjonalni kierowcy Michael Krumm i Lucas Ordonez.

 

Nissan ZEOD w nowej odsłonie wyróżnia się odświeżoną stylistyką nadwozia, nowymi wlotami powietrza oraz zmienionymi podzespołami aerodynamicznymi. Pod kątem technologicznym, elektryczny samochód sportowy japońskiej firmy bazuje na elementach opracowanych dla Nissana Leaf Nismo RC, włączając w to układ odzyskiwania energii podczas hamowania.

 

Kierowca będzie miał możliwość aktywowania trybu w pełni elektrycznego oraz trybu hybrydowego, w którym oprócz silników elektrycznych działa również turbodoładowana jednostka benzynowa 1,6 litra o mocy 300 KM. Napęd jest przenoszony za pośrednictwem pięciobiegowej przekładni z dźwigienkami do zmiany biegów umieszczonymi przy kierownicy.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem, odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »