Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nissan Pulsar – nowy gracz w segmencie C

Meganews

Nissan wraca do szerszej gamy modelowej po latach posuchy i poszerza swoją ofertę o kolejny produkt – rodzinnego hatchbacka Pulsar.

 


Nadwozie nowego modelu ma długość 4385 mm, przy czym na uwagę zasługuje fakt, iż rozstaw osi wynosi aż 2700 mm. Taka konstrukcja ułatwia parkowanie na zatłoczonych ulicach miast i jednocześnie zapewnia osobom siedzącym z tyłu dużo miejsca na nogi. Ponadto, Pulsara można łatwo rozpoznać po typowym dla Nissana motywie litery „V” na kracie wlotu powietrza, mocno zarysowanych nadkolach oraz muskularnych zaokrągleniach.

 

W nowym modelu zastosowano szereg technologii zapewniających kierowcom większe poczucie pewności w czasie jazdy oraz wyższy komfort. Wyposażenie to obejmuje między innymi zaawansowany pakiet Safety Shield, czyli zestaw systemów i technologii składających się na kompleksową „tarczę bezpieczeństwa” dla prowadzącego. Inne nowości to elektryczny hamulec awaryjny, ostrzeganie o poruszających się obiektach, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz ostrzeganie o pojazdach w martwym polu. Pulsar będzie również wyposażony w system NissanConnect drugiej generacji oraz diodowe reflektory.

 

W gamie jednostek napędowych będą oferowane tylko konstrukcje z turbodoładowaniem: silnik benzynowy 1.2 DIG-T o mocy 115 KM oraz diesel 1.5 dCi generujący 110 KM i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na początku 2015 r. do oferty dołączy 190-konny turbodoładowany motor benzynowy 1.6 l. Napęd będzie przekazywany za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach lub przekładni automatycznej Xtronic.

 

Nissan Pulsar został zaprojektowany i skonstruowany specjalnie dla europejskich klientów i będzie produkowany w zakładach Nissana w Barcelonie.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »