Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nissan Pulsar – nowy gracz w segmencie C

Meganews

Nissan wraca do szerszej gamy modelowej po latach posuchy i poszerza swoją ofertę o kolejny produkt – rodzinnego hatchbacka Pulsar.

 


Nadwozie nowego modelu ma długość 4385 mm, przy czym na uwagę zasługuje fakt, iż rozstaw osi wynosi aż 2700 mm. Taka konstrukcja ułatwia parkowanie na zatłoczonych ulicach miast i jednocześnie zapewnia osobom siedzącym z tyłu dużo miejsca na nogi. Ponadto, Pulsara można łatwo rozpoznać po typowym dla Nissana motywie litery „V” na kracie wlotu powietrza, mocno zarysowanych nadkolach oraz muskularnych zaokrągleniach.

 

W nowym modelu zastosowano szereg technologii zapewniających kierowcom większe poczucie pewności w czasie jazdy oraz wyższy komfort. Wyposażenie to obejmuje między innymi zaawansowany pakiet Safety Shield, czyli zestaw systemów i technologii składających się na kompleksową „tarczę bezpieczeństwa” dla prowadzącego. Inne nowości to elektryczny hamulec awaryjny, ostrzeganie o poruszających się obiektach, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz ostrzeganie o pojazdach w martwym polu. Pulsar będzie również wyposażony w system NissanConnect drugiej generacji oraz diodowe reflektory.

 

W gamie jednostek napędowych będą oferowane tylko konstrukcje z turbodoładowaniem: silnik benzynowy 1.2 DIG-T o mocy 115 KM oraz diesel 1.5 dCi generujący 110 KM i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na początku 2015 r. do oferty dołączy 190-konny turbodoładowany motor benzynowy 1.6 l. Napęd będzie przekazywany za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach lub przekładni automatycznej Xtronic.

 

Nissan Pulsar został zaprojektowany i skonstruowany specjalnie dla europejskich klientów i będzie produkowany w zakładach Nissana w Barcelonie.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »