Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nissan GT-R Nismo w „Zielonym Piekle”

Meganews

Zmodernizowany Nissan GT-R pokonał Północną Pętlę toru Nürburgring w czasie 7 minut i 8,679 sekundy, ustanawiając tym samym rekord okrążenia dla samochodu produkowanego seryjnie.


Wynik ten osiągnął Michael Krumm, kierowca wyścigowy i testowy Nissana. „Wynik próby na Nürburgringu jest fantastyczny. Samochód prowadzi się bardzo pewnie, a przy tym dostarcza mnóstwo radości z jazdy. Nissan GT-R Nismo jest źródłem pasjonujących doświadczeń i satysfakcji, i oczywiście jest bardzo, bardzo szybki”, powiedział Krumm.

 

Testowany Nissan GT-R Nismo został wyposażony w elementy przeznaczone do jazdy torowej, natomiast inżynierowie japońskiej firmy wprowadzili dodatkowe modyfikacje aerodynamiczne, obniżyli masę własną auta i odpowiednio przekonstruowali zawieszenie.

 

Zmodernizowany Nissan GT-R będzie dostępny w Japonii w grudniu tego roku, a na początku 2014 roku także w USA i Europie. Sprzedaż GT-R Nismo rozpocznie się w lutym w Japonii, a nieco później w Europie i USA.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »