Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nissan GT-R Nismo w „Zielonym Piekle”

Meganews

Zmodernizowany Nissan GT-R pokonał Północną Pętlę toru Nürburgring w czasie 7 minut i 8,679 sekundy, ustanawiając tym samym rekord okrążenia dla samochodu produkowanego seryjnie.


Wynik ten osiągnął Michael Krumm, kierowca wyścigowy i testowy Nissana. „Wynik próby na Nürburgringu jest fantastyczny. Samochód prowadzi się bardzo pewnie, a przy tym dostarcza mnóstwo radości z jazdy. Nissan GT-R Nismo jest źródłem pasjonujących doświadczeń i satysfakcji, i oczywiście jest bardzo, bardzo szybki”, powiedział Krumm.

 

Testowany Nissan GT-R Nismo został wyposażony w elementy przeznaczone do jazdy torowej, natomiast inżynierowie japońskiej firmy wprowadzili dodatkowe modyfikacje aerodynamiczne, obniżyli masę własną auta i odpowiednio przekonstruowali zawieszenie.

 

Zmodernizowany Nissan GT-R będzie dostępny w Japonii w grudniu tego roku, a na początku 2014 roku także w USA i Europie. Sprzedaż GT-R Nismo rozpocznie się w lutym w Japonii, a nieco później w Europie i USA.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »