Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Nissan GT-R Nismo – gotowy do europejskiego debiutu

Meganews

Nissan GT-R Nismo zadebiutuje w Europie 4 marca podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.


Flagowy GT-R to supersamochód po fabrycznym tuningu zaprojektowany z myślą o ściganiu się, w czym ma pomóc udoskonalona aerodynamika i wyższa precyzja układu jezdnego.

 

Przedni zderzak, dolna osłona komory silnika oraz tylny spojler z włókna węglowego obniżają środek ciężkości i zwiększają siłę dociskającą o 100 kg (przy 300 km/h) w porównaniu ze zmodernizowanym niedawno GT-R z roku modelowego 2014. Poszerzony przedni zderzak oraz wydłużony i zwężający się tylny zderzak zapewniły utrzymanie współczynnika oporu czołowego na takim samym poziomie, jak w standardowym Nissanie GT-R, czyli 0,26.

 

Wewnątrz umieszczono wyprofilowane fotele Recaro z regulowanym oparciem z włókna węglowego. W oczy rzuca się również trójramienna kierownica pokryta Alcantarą. Dodatkowo, kokpit ozdabiają dyskretne czerwone przeszycia na fotelach, konsoli centralnej oraz panelach drzwi.

 

Moc silnika 3.8 V6 zwiększono do 600 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 652 Nm. Samochód otrzymał również skonstruowane specjalnie dla tego modelu sprężyny i amortyzatory Bilstein DampTronic. Dostrojono je tak, aby zapewnić dużą przyczepność oraz progresywne reakcje w dynamicznych sytuacjach. Kierowca ma do wyboru trzy tryby pracy zawieszenia: Comfort, Normal i R – do jazdy torowej.

 

 

Nissan GT-R Nismo jest już dostępny w Japonii, a w Europie jego sprzedaż rozpocznie się we wrześniu. Zakorzeniony w tradycji japońskich wyścigów, flagowy GT-R ma też silne związki z Europą, gdzie był udoskonalany i testowany na słynnej Północnej Pętli toru Nürburgring w Niemczech.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »