Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Jak usunąć wgniecenie w aucie? Naprawa wgnieceń bez lakierowania

Meganews

Wgniecenia na karoserii to dosyć powszechny problem większości właścicieli samochodów. Najczęściej powstają one w wyniku drobnej stłuczki na parkingu lub są wynikiem opadów gradu. Na szczęście można się ich pozbyć w prosty sposób, w dodatku bez konieczności lakierowania samochodu. Jak zatem najlepiej usunąć wgniecenia w aucie?

Jak usunąć wgniecenie w karoserii?

Wiele osób lekceważy powstałe wgniecenia w aucie. Zazwyczaj nie wpływają one negatywnie na działanie pojazdu, ale znacząco obniżają jego walory estetyczne. Dodatkowo, zwyczajnie obniżają one wartość pojazdu, o czym najczęściej przypomina nam się w momencie sprzedaży samochodu. Na szczęście metod na pozbycie się wgnieceń w karoserii jest wiele. Wśród nich wymienia się najczęściej technikę PDR, która staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Czym ona się wyróżnia? Przede wszystkim brakiem konieczności późniejszego lakierowania auta.

 

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania

O szczegółach techniki usuwania wgnieceń bez lakierowania wiele można dowiedzieć się z artykułu http://www.wgniecenia.pl/artykuly/10/jak-naprawic-wgniecenie-w-samochodzie-szybkie-usuwanie-wgniecen-w-karoserii, gdzie omówiona została metoda PDR, czyli Paintless Dent Repair. Jest ona często stosowana w przypadku niewielkich wgniotek, w których nie uszkodzono lakieru.

Wyróżnić można dwie technologie tego sposobu naprawy wgnieceń. Pierwsza z nich to tzw. masowanie blachy. Wykorzystuje się do tego specjalne narzędzia nazywane heblami. Metoda ta polega na masowaniu od wewnętrznej strony blachy aż przywróci się ją do pierwotnego położenia. Jest to sposób nieco inwazyjny, ponieważ czasami trzeba zdemontować jakiś element samochodu, by uzyskać lepszy dostęp go miejsca, w którym powstało wgniecenie. Może to być na przykład podsufitka. Druga opcja to usuwanie wgnieceń „na klej”. Jest ona zupełnie bezinwazyjna i można szybko ją wykonać. Polega na wyciągnięciu wgniecenia specjalnymi narzędziami i wykorzystaniu przy tym kleju. To dobre rozwiązanie, kiedy mamy do czynienia z uszkodzeniem w trudno dostępnym miejscu.

 

Dlaczego warto usunąć wgniecenia bez lakierowania?

Przede wszystkim jest to sposób bardzo oszczędny. Nie trzeba wykorzystywać do tego lakieru, co obniża koszty przywrócenia idealnego wyglądu samochodom. Oprócz tego, takie naprawy zazwyczaj nie trwają długo. Specjaliści z dużym doświadczeniem w technice PDR mogą pozbyć się wgnieceń nawet w pół godziny, w zależności od konkretnego przypadku. Co ważne, zastosowanie tej metody nie obniża wartości auta. Naprawa nie jest widoczna gołym okiem, a to przez brak konieczności lakierowania, gdzie trzeba idealnie dobrać kolor pasujący do karoserii.

 

Gdzie usunąć wgniecenia techniką PDR?

Wybierając warsztat, w którym usuniemy wgniecenia, warto kierować się doświadczeniem specjalistów. Wprawieni fachowcy pozbędą się defektów na karoserii w kilka chwil, a samochód będzie wyglądał jak nowy. Bardzo ważne jest również wyposażenie warsztatu. Tylko punkty z najwyższej klasy narzędziami i urządzeniami, są w stanie usunąć wgniecenia tak, by po stłuczkach lub gradobiciu nie było ani śladu.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »