Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Napęd na cztery koła, jak wziąć pożyczkę na samochód

Meganews

Wielu osób nie stać na pokrycie tych kosztów zakupu auta z oszczędności. Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód, która obecnie jest jedną ze stałych ofert instytucji finansowych.

 

Samochód to jeden z najpopularniejszych środków komunikacji. Nie jest już też symbolem zamożności czy też wysokiego statusu społecznego. W dzisiejszych czasach samochód to przede wszystkim wygoda podróżowania, a także niezależność i swoboda. Samochód bez wątpienia jest bardzo ważnym elementem w naszym życiu.

Jednak należy pamiętać, że jest to przede wszystkim spory wydatek, a także rzecz, w którą nieustannie trzeba inwestować, od tankowania po wymianę części i naprawę usterek. Dużym kosztem potrafi też być ubezpieczenie. Dlatego większość osób decyduje się na kupno samochodu używanego, jednak i w tym wypadku trzeba też liczyć się z zapłatą podatku lub ewentualnymi kosztami ściągnięcia samochodu zza granicy. Niestety wielu osób nie stać na pokrycie tych kosztów z oszczędności.Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód, która obecnie jest jedną ze stałych ofert parabanków.

Jest to elastyczny kredyt, którego wysokość można dopasować do finansowych możliwości. Obecnie rynek finansowy jest przepełniony ofertami na szybkie chwilówki, które kuszą promocjami i ratami. Są to głównie pożyczki długoterminowe, z możliwością spłaty raty nawet do 24 miesięcy. Jaką oferta będzie zatem najlepsza? Można to sprawdzić, za pomocą porównywarki finansowej, która pokaże ranking najkorzystniejszych ofert.

Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość obliczenia wysokości kredytu w kalkulatorze finansowym, w którym możemy zaplanować również opłatę za ściągnięcie samochodu zza granicy czy też pokrycie kwoty podatku od nabytego dobra. Co trzeba zrobić, żeby wnioskować o tego rodzaju pożyczkę. Przede wszystkim należy mieć skończone 21 lat, posiadać polskie obywatelstwo oraz aktualny dowód osobisty. Z tymże należy pamiętać, że dosyć ważnym elementem jest nasz stały dochód oraz konto w banku, które będzie potrzebne do weryfikacji wniosku. Większość parabanków wymaga również ważnego prawa jazdy. Wniosek możemy złożyć przez Internet lub umówić się na spotkanie z konsultantem danego parabanku. Każdy kredyt należy dobrze przemyśleć i bardzo dokładnie przeczytać prezentowane nam umowy. W przypadku wątpliwości warto wypytać o pracownika parabanku.

Zapisz

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Układ chłodzenia w samochodzie jest niezwykle ważny. Jeśli ulegnie awarii możne prowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń silnika lub generalnego remontu naszego samochodu. Z czego się składa? Termostat, pompa wodna, chłodnica i nagrzewnica to podstawowe elementy tego układu. Ale co jeśli ten najważniejszy – termostat – ulegnie awarii? Jak zatem rozpoznać awarię termostatu i co można […]

Komentarzy: 0 skomentuj »