Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Najlepsze kompakty 2015 (Seat Ibiza)

Meganews

Z czym kojarzy się nazwa „Ibiza”? Zapewne z radosną zabawą pod palmami. Seat Ibiza to właśnie auto, które również potrafi zapewnić kierowcy i pasażerom miłe wrażenia. Obok tego pięciodrzwiowego modelu nie można przejść obojętnie.

 

W mieście i poza nim

Kierowca może w optymalny sposób dopasować silnik do swoich potrzeb. Do wyboru ma aż pięć różnych wersji. Najmniejsze silniki – 1.2 TDI, 1.2 TDI Ecomotve (moc 75 KM każdy) przeznaczone są dla kierowców, którzy jeżdżą głównie po mieście i terenach zabudowanych, gdzie nie rozwija się dużych prędkości. Silnik 1.6 90 KM to rozwiązanie uniwersalne – świetny do jazdy zarówno po mieście, jak i poza nim. Dwa najsilniejsze silniki to 1.6 TDI 105 KM oraz 2.0 TDI 143 KM. Te najbardziej pasują kierowcom, którzy lubią pędzić po otwartej przestrzeni, często dociskając pedał gazu.

Gdzie nie spojrzeć – technologia

Seat Ibiza jest wręcz naszpikowany technologią, która ma za zadanie nie tylko pomóc kierowcy, ale również uprzyjemnić mu jazdę. O ile takie elementy jak wbudowana kamera cofania (uaktywnia się samoczynnie po włączeniu tylnego biegu) czy klimatyzacja to detale spotykane w wielu innych modelach Seata, o tyle nie każdy może poszczycić się posiadaniem chociażby biksenonowych świateł przednich. Podążają za ruchami kierownicy, oświetlając zawsze drogę przed przednią maską samochodu. Wspomaga je funkcja doświetlania zakrętów, która zwiększa szerokość pola widzenia, co przydaje się szczególnie przy ostrych wirażach. Do tego dochodzi jeszcze System Stabilizacji Toru Jazdy (ESCS) oraz Asystent Hamowania Awaryjnego – te funkcje mają za zadanie zminimalizować całkowicie ryzyko kolizji z innymi autami.

Design ponad wszystko

Nie da się ukryć, że Seat Ibiza to auto, które przyciąga uwagę opływowym, estetycznym designem. Dostępne jest w trzech pakietach – Titanum, Black oraz White. Różnią się one zastosowanymi felgami (15-17 cali). Wewnątrz pojazd również prezentuje się bardzo estetycznie. Świetnie wykonana tapicerka sprawia, że na każdym miejscu siedzi się wygodnie, a obszyta skórą kierownica ma dodatkowy walor estetyczny. Dla komfortu prowadzącego, w kierownicy zostały zamieszczone opcje sterowania głośnikami oraz klimatyzacją, dzięki czemu w trakcie prowadzenia nie musi on ani na moment zdejmować z niej dłoni, aby uruchomić odpowiednie funkcje.

Dla kogo to wszystko?

Seat Ibiza to auto uniwersalne, które sprawdzi się zarówno w przypadku „mieszczucha”, jak i osoby lubiącej często wyjeżdżać za miasto lub przebywać w trasie. Nacisk kładziony na bezpieczeństwo oraz innowacyjne rozwiązania mają pozytywny wpływ na płynącą z jazdy przyjemność.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »