Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Najbardziej oszczędne auta miejskie

Meganews

Sam pewnie dobrze wiesz, że wybór samochodu miejskiego często podyktowany jest jego ekonomicznością w codziennym użytkowaniu. Nie ma co się oszukiwać, przy obecnych cenach paliwa, oszczędność, głównie na krótkich, miejskich trasach, okazuje się sprawą podstawową. Warto zatem nieco zgłębić temat i przejrzeć kilka ciekawych ofert producentów samochodów, w poszukiwaniu modelu jak najbardziej oszczędnego, a jednocześnie dającego najwięcej frajdy z samej jazdy.

 

Niezawodna „cytrynka”, czyli niezbyt efektownie, ale tanio

Wśród wielu dostępnych modeli Citroena, szukając pojazdu do taniego poruszania się po mieście, należy zwrócić uwagę na tego z oznaczeniem C1. Citroen C1, mający długość 3,45 metra, bez problemu poradzi sobie nawet w ciasnych miejskich uliczkach. Dodatkowo, silnik o mocy, w zależności od rodzaju, 68 KM (benzyna) albo 54 KM (diesel), nie będzie zbytnim obciążeniem dla Twojego domowego budżetu. Do Citroena C1 zabierzesz maksymalnie cztery osoby, a 35-litrowego baku nie będziesz musiał co chwilę napełniać.

Wady i zalety małego Peugeota

Praktycznie bliźniaczy pod względem konstrukcji Peugeot 108 to kolejna ciekawa propozycja w segmencie małych, oszczędnych samochodów miejskich. Podobnie jak popularna „cytrynka” w wersji C1, Peugeot 108 to około 800 kilo wagi napędzanej silnikiem sterowanym przez 5-biegową skrzynię biegów (tym razem w pełni manualną) i wyposażonej w przedni napęd. Co więcej, w to auto, o długości 3,4 m, zabiorą się maksymalnie cztery osoby. Dzięki 68 lub 82 KM pod maską, pojazd będzie ekonomicznym rozwiązaniem. W testach bezpieczeństwa otrzymał 4 na 5 gwiazdek.

Seat Mii, czyli bardzo oszczędny i zaawansowany technologicznie pojazd

Najciekawszą opcją spośród oszczędnych miejskich aut wydaje się być nowy Seat Mii (o którym poczytasz na przykład na stronie http://www.seat-auto.pl), czyli napędzany niezwykle ekonomicznym silnikiem 60 – 75 KM hatchback. Szczególnie ważne jest to, że, w odróżnieniu od wymienionych powyżej modeli, Seat Mii otrzymał maksymalne pięć gwiazdek w teście bezpieczeństwa Euro NCAP. Samochód jest również nieco masywniejszy od swoich francuskich kolegów, a przy tym bardzo bogato wyposażony technologicznie. Jak informuje producent, Seat Mii pozwoli Ci przenieść się do świata zupełnie nowych możliwości.

Podsumowując, szukając dobrego, taniego samochodu do poruszania się po mieście, bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Wybór sprawdzonych, oszczędnych aut miejskich jest naprawdę spory i, mając odłożone nieco gotówki, możesz zaopatrzyć się w świetne pod względem spalania auto. Opisane powyżej samochody, a zwłaszcza najnowszy Seat Mii, bez wątpienia sprawdzą się jako auta miejskie: łatwo nimi zaparkujesz, a podczas wizyty na stacji benzynowej, widząc rachunek, nie będziesz musiał rwać sobie włosów z głowy.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »