Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Najbardziej kultowe modele samochodów

Meganews

Garbus, Mercedes znany z filmu „Świadek koronny” lub Fiat 125p – jeden z tych kultowych samochodów z pewnością ucieszy niejednego mężczyznę. Zbliżający się Dzień Ojca, ale też każda inna okazja to dobry powód, aby sprawić radość tacie.

 

Ford Mustang

Prezent dla taty nie musi być wyszukany, ale powinien być dopasowany do jego zainteresowań. Wielu panów cieszą zarówno motoryzacyjne gadżety, jak i same auta. Ford Mustang z czarnym koniem na masce przywoła klasyczny klimat. Inwestycja w taki samochód w dobrym stanie to niemały wydatek – rzędu kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

 

 1965 Mustang Fastback With Cammer Engine

 

Volkswagen Garbus

Volkswagen Garbus to samochód, zaprojektowany przez Ferdynanda Porsche, który zna chyba każdy. Na jego widok ucieszy się nie tylko tata, ale też brat. To prezent, który z pewnością nie będzie stał w garażu.

 

9_38435

 

BMW serii 3

BMW serii 3 (E30), a szczególnie wersja M (M3), chciałby mieć w swoim posiadaniu mężczyzna po trzydziestce, czterdziestce i pięćdziesiątce. Ten model bywał wykorzystywany w rajdach. Jest sprzedawany w wersji kabriolet lub coupé z dwojgiem drzwi. Można nim jeździć na co dzień, ale też wykorzystać na torze do szybszej jazdy.

MBW M3 wycenia się na około 100 tysięcy złotych. Tańszy odpowiednim BMW serii 3 to np. 318is. Większość samochodów z serii jest tuningowanych.

Mercedes SEC W126

Mercedes SEC W126 to luksusowy samochód produkowany w latach 80. i 90. To solidne auto ma silnik 6- lub 8- cylindrowy, który jednak nie jest przeznaczony do szybkiej i agresywnej jazdy.

Mercedes SEC W126 nie jest łatwo dostępny. Dopiero po filmie „Świadek koronny”, w którym go wykorzystano, na serwisach ogłoszeniowych pojawiło się więcej egzemplarzy tego auta.

 

Archivnummer: D182874

 

Fiat 125p

Bardzo dobrze znany Fiat 125p ucieszy mężczyzn, którzy darzą go sentymentem. Obecnie te auta są dobrze utrzymane i nieodrestaurowane. Nie jest ich tak wiele, jak jeszcze 10-15 lat temu, ale można je znaleźć i kupić bez ogromnego wysiłku i czasu potrzebnego na wyszukanie.

 

1-3-358

 

Zobacz także: Ferrari, porsche czy lamborghini – wszystkie auta na wyciągnięcie ręki

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »