Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Na 44. Salonie Samochodowym w Tokio Honda prezentuje transportowe rozwiązania przyszłości

Meganews

 * Światowa premiera nowego pojazdu FCV * Nowym, zaawansowanym technicznie modelom produkcyjnym towarzyszą futurystyczne pojazdy koncepcyjne * Bogata i zróżnicowana gama modelowa z mottem przewodnim „The Power of Dreams”

Podczas 44. tokijskiego salonu samochodowego (dni prasowe: 28 – 29.10.2015, dni otwarte: 30.10 – 8.11.2015), Honda prezentuje szeroką gamę pojazdów koncepcyjnych, modeli produkcyjnych oraz jednośladów.

 

Na stoisku japońskiego producenta, które jest największą ekspozycją wśród marek indywidualnych, można podziwiać bogatą gamę obecnie dostępnych modeli produkcyjnych oraz innowacyjne rozwiązania transportowe, zaprojektowane z myślą o poprawie życia codziennego klientów Hondy. Tak zróżnicowaną ofertę modeli łączy wspólne, globalne motto marki – „The Power of Dreams”, a wśród najciekawszych propozycji goście salonu odnajdą między innymi zupełnie nowy pojazd napędzany ogniwami paliwowymi (o roboczej nazwie FCV), nową generację sportowego modelu NSX z napędem hybrydowym oraz szeroką gamę maszyn wyczynowych, biorących udział w rozmaitych międzynarodowych cyklach wyścigowych.

 

Honda FCV

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym powstał pierwszy seryjny sedan z napędem wodorowym, o tymczasowej nazwie FCV. Ponieważ konstrukcja całego innowacyjnego systemu napędowego zajmuje tyle miejsca, co jednostka napędowa i przekładnia w samochodzie z konwencjonalnym układem spalinowym, kabina nowego pojazdu może z powodzeniem pomieścić pięć dorosłych osób. Ponadto nowa Honda FCV oferuje zasięg ponad 700 kilometrów oraz ekscytujące wrażenia z jazdy, dzięki mocnym i wydajnym silnikom elektrycznym. FCV w specyfikacji na rynek japoński może również pełnić funkcję awaryjnego źródła energii w gospodarstwie domowym, zaopatrując je w elektryczność dzięki wbudowanemu przetwornikowi mocy.

 

Nowe modele na rynek japoński

Po ogromnym sukcesie sprzedażowym w Europie, nadszedł czas na japoński debiut nowej Hondy Civic Type R. Premierę zaplanowano właśnie podczas tokijskiej imprezy. Model, którego produkcja prowadzona jest w brytyjskich zakładach Hondy (HUM), pojawi się w japońskich salonach sprzedaży pod koniec tego roku.

Ponadto na stoisku Hondy można również podziwiać nowy sportowy kei-car S660 w wersji bez dachu. Ten niezwykle wydajny, kompaktowy pojazd, sprzedawany wyłącznie na rynku japońskim, daje tyle samo frajdy z jazdy, co pełnowymiarowe modele sportowe.

 

Innowacyjne, futurystyczne pojazdy koncepcyjne

Honda prezentuje również szereg modeli koncepcyjnych, m.in. Hondę Project 2&4, napędzaną silnikiem sportowego motocykla RC213V. Dzięki bogatej wiedzy i doświadczeniu firmy, ten niezwykle innowacyjny pojazd, który zadebiutował na tegorocznym salonie we Frankfurcie, łączy w sobie poczucie wolności typowe dla jazdy motocyklem z przyjazną charakterystyką prowadzenia samochodu osobowego.

Kolejne koncepcyjne rozwiązania, które wychodzą naprzeciw przyszłym wyzwaniom transportowym, to WANDER STAND oraz WANDER WALKER. Oba pojazdy zostały zaprojektowane by dawać radość i zapewniać swobodę przemieszczania się, a WANDER WALKER został stworzony specjalnie z myślą o manewrowaniu wśród pieszych.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »