Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Myślisz o leasingu samochodu dla firm? Sprawdź zalety tego rozwiązania

Meganews

Leasing od lat pozostaje najpopularniejszą formą finansowania samochodu w naszym kraju. Według statystyk aż 8 na 10 nowych aut w Polsce kupują przedsiębiorstwa, z których większość posiłkuje się właśnie leasingiem. Jeśli także przymierzasz się do uzupełnienia floty pojazdów lub szukasz nowego auta do jednoosobowej działalności gospodarczej, to rozważ leasing samochodu dla firmy. W naszym poradniku krótko omawiamy najważniejsze zalety tego modelu finansowania.

 

 

Czym jest leasing samochodu?

Leasing to rodzaj umowy cywilnoprawnej, zawieranej między finansującym a korzystającym. W jej ramach leasingodawca użycza przedmiot leasingu (w tym przypadku samochód) na określony czas, a leasingobiorca zobowiązuje się do uiszczania comiesięcznych opłat (rat leasingowych). Tym samym stopniowo spłaca przedmiot leasingu, by na koniec umowy mieć możliwość jego wykupienia i np. dalszego amortyzowania w działalności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty leasingu?

Podstawą zadowolenia z leasingu samochodu jest dobrze skonstruowana umowa. Taka, która zabezpiecza interesy obu stron, a przy tym gwarantuje przedsiębiorcy niskie koszty obsługi finansowania.

Analizując poszczególne oferty skup się na kilku podstawowych elementach:

  • całkowitym koszcie finansowania,
  • wysokości wpłaty inicjalnej (wstępnej),
  • koszcie wykupu samochodu z leasingu,
  • długości umowy (liczba rat do spłaty),
  • sposobie przeliczania wysokości rat przy zmianie wskaźnika WIBOR (w przypadku oprocentowania zmiennego),
  • kosztach ubezpieczenia, w tym GAP (zwykle wlicza się je w raty, dzięki czemu nie jest to odczuwalny wydatek).

Najważniejsze jest to, aby przedstawiona Ci oferta leasingu samochodu dla firm była przejrzysta i w pełni zrozumiała.

Kluczowe zalety leasingu dla przedsiębiorcy

Zacznijmy od dostępności leasingu. Jest to ten rodzaj finansowania, którego udzielenie wiąże się z minimum formalności. Samochód w leasing mogą wziąć również młode firmy, które wykazują dochody z działalności. Jest to relatywnie szybki sposób na zyskanie nowego auta.

Po stronie zalet należy wymienić niski koszt początkowy. Dzięki temu przedsiębiorca zachowuje płynność finansową i środki np. na inwestycje, które potencjalnie mogą przynieść wysoką stopę zwrotu.

Dla większości przedsiębiorców argumentem przemawiającym za leasingiem jest możliwość skorzystania z optymalizacji podatkowej. Każda rata, wpłata inicjalna oraz kwota wykupu, stanowią koszt uzyskania przychodu, co pozwala obniżyć zobowiązania podatkowe.

Sprawdź oferty leasingu samochodu dla firm w jednym miejscu

Znając zalety i specyfikę leasingu, możesz już rzetelnie ocenić, czy jest to odpowiednie rozwiązanie również dla Ciebie. W znalezieniu najlepszej oferty pomoże Ci iBemo – platforma internetowa, na której od ręki porównasz atrakcyjne propozycje leasingu samochodu dla firm pochodzące prosto od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo (m.in. Ford, Citroen, Peugeot, Mercedes-Benz, Volvo, Hyundai czy Mazda).

Na iBemo samodzielnie skonfigurujesz ofertę leasingu i uzupełnisz ją o opcje dodatkowe, jak pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych czy przedłużona gwarancja.

Już teraz wejdź na stronę https://ibemo.pl/leasing-samochodu-dla-nowych-firm i poznaj całkowity koszt leasingu wybranego samochodu dla Twojej firmy.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Prawo jazdy często staje się przepustką do realizacji marzeń lub budowania kariery zawodowej. Zainteresowanie nabyciem prawa do prowadzenia pojazdów samochodowych jest na tyle ogromne, iż słusznym wydaje się rozpowszechnienie wiedzy o tym, jak zdobyć upragnione prawo jazdy kat. B?

Komentarzy: 0 skomentuj »

Nie wszyscy podzielają zachwyt nad SUV-ami. Wiele osób szuka znacznie mniejszego samochodu, który oferowałby porównywalną funkcjonalność, a dzięki zwiększonemu prześwitowi nadawałby się również do jazdy w trudniejszych warunkach drogowych. Na tę potrzebę odpowiada Suzuki. Japoński producent ma w swojej ofercie bardzo interesujący i doskonale znany model, czyli Suzuki Ignis Hybrid. To znakomita alternatywa dla SUV-ów […]

Komentarzy: 0 skomentuj »