Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Jak można obniżyć składkę OC?

motostork

Wysokie składki na OC to prawdziwa zmora polskich kierowców. Nic więc dziwnego, że kto może, ten poszukuje sposobów na ich obniżenie. W poniższym artykule, podpowiadamy, jak skutecznie, legalnie i bezpiecznie zmniejszyć wysokość składki ubezpieczeniowej.

 

Znajdź najtańszą polisę

Kluczowa sprawa. Jeśli poprzestaniesz na ofercie jednej wybranej lub zaledwie kilku towarzystw ubezpieczeniowych, z miejsca ryzykujesz, że przepłacisz. I to znacznie! Różnice w cenie OC w zależności od firmy mogą bowiem wynosić nawet 100%. Dlatego tak ważne jest porównanie jak największej liczby dostępnych aktualnie ofert i wybranie spośród nich najtańszej. Korzystne OC online możesz znaleźć osobiście za pośrednictwem Internetu lub odwiedzić agenta ubezpieczeniowego i z jego pomocą przeprowadzić kalkulację składki dla różnych towarzystw.

Nie powoduj szkód

Jedź bezpiecznie – w ten sposób nie tylko mniej ryzykujesz swoim zdrowiem i życiem, ale również chronisz finanse osobiste. Nie powodując szkód, otrzymujesz zniżki ubezpieczeniowe i płacisz mniej za OC lub możesz utrzymać je na maksymalnym poziomie 60%, o ile już udało Ci się go osiągnąć. Z kolei każda, nawet najdrobniejsza szkoda zgłoszona Twojemu towarzystwu powoduje podwyżkę składki – niekiedy o 50%!

Dopisz drugiego właściciela do dowodu

Twoje OC jest przeraźliwie drogie, bo jesteś młodym kierowcą lub dopiero niedawno udało Ci się zdać egzamin na prawo jazdy? Nie musisz godzić się na wygórowaną stawkę! Jeśli masz kogoś bliskiego, kto posiada pełne zniżki i wyraża zgodę na to, żeby zostać drugim właścicielem Twojego auta, w ten sposób możesz obniżyć cenę OC nawet o 50%. To sprawdzona metoda na tańsze ubezpieczenie samochodu dla młodych i niedoświadczonych kierowców.

Zapomnij o ratach

Jeśli dotychczas regulowałeś składkę na ubezpieczenie OC w ratach, powinieneś mieć świadomość, że kosztowało Cię ono więcej niż przy jednorazowej opłacie. Chcąc oszczędzić, zrezygnuj z rat, bo wiążą się z one z dodatkowymi kosztami narzucanymi przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Dobierz dodatkowe ubezpieczenia

Jeśli oprócz obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej interesują Cię również inne, dodatkowe ubezpieczenia, możesz to wykorzystać w negocjacjach z towarzystwem. Wiele firm zaproponuje Ci niższą składkę na OC, jeśli ponadto zdecydujesz się wykupić autocasco, NNW czy assistance.

Kup auto z małym silnikiem

Pojemność silnika Twojego samochodu przewyższa 2000 cm3? W takim razie z tego powodu płacisz więcej za OC, niż gdybyś był właścicielem auta z silnikiem o mniejszej pojemności. Pamiętaj o tym, kupując nowy model.

źródło: MotoTarget

motostork

motostork

Artykułów: 42

W motoryzacji od 1997 roku. Tworzę, zmieniam, poprawiam media. Najpierw papierowe "Auto dziś i jutro", które zatrzęsło kioskami i klubami fanów marek na przełomie wieków, potem "Auto Moto", dojrzalsze, sprzedawane nawet w 130-tysięcznych nakładach. Po drodze, już w XXI wieku, kilkadziesiąt wydań pism dla kierowców Hond, Subaru, Jeepów, Dodge’ów i Kii. W końcu portale i media elektroniczne. Wszystko wokół czterech kółek.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »