Nasz profil na Facebook.com - polub nas

MINI Superleggera Vision – brytyjski roadster we włoskim stylu

Meganews

BMW Group świętuje spotkanie przeszłości i przyszłości w teraźniejszości na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2014 z pomocą wyjątkowego prototypu: MINI Superleggera™ Vision.
To jedyne w swoim rodzaju wcielenie odkrytego dwumiejscowego auta sportowego stworzył tandem MINI oraz Touring Superleggera (utytułowana stajnia tworząca nadwozia aut, mająca siedzibę w Mediolanie). MINI Superleggera™ Vision to z jednej strony klasyczny roadster – kompaktowy, zwinny, dwumiejscowy samochód sportowy, emanujący minimalistycznym duchem emocjonalnej motoryzacji – z drugiej zaś, dzięki elektrycznemu zespołowi napędowemu, jest to wcielenie nowoczesnej dynamiki jazdy.

 

Od strony designu, MINI Superleggera™ Vision to spotkanie brytyjskiego ducha motoryzacji z włoską duszą samochodu oraz minimalizmem stylistycznym. Kokpit auta jest kombinacją najwyższego kunsztu rzemieślniczego w zakresie budowy luksusowych samochodów oraz tradycyjnych cech MINI – i najwyższej jakości materiałów wykończeniowych.

 

Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design, tak odniósł się do tego modelu koncepcyjnego: „Touring Superleggera i MINI mają wiele wspólnego: obie te marki przykładają ogromną wagę do swej historii, która w ogromnym stopniu definiuje ich teraźniejszość. Ponadto obie doskonale pojmują znaczenie określenia „ikona designu” i znakomicie wcielają w życie wyraziste rozwiązania. Te właśnie elementy połączyły się w jedno, tworząc MINI Superleggera™ Vision, elegancki samochód będący brytyjskim roadsterem powstałym pod wpływem włoskiego stylu i najlepszego rzemiosła.”

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Pod maską sportowego samochodu, zwracającego uwagę sylwetką klina, pracował innowacyjny, zwarty silnik z tłokiem obrotowym. Tak na początku lata 1978 roku wystartowała do wyjątkowego i bardzo długo, bo do dzisiaj trwającego sukcesu rynkowego, Mazda RX-7. To naprawdę nadzwyczajne zdarzenie w historii motoryzacji. Przez ponad 40 lat zostało sprzedanych prawie pół miliona pojazdów pierwszej generacji. Również […]

Komentarzy: 0 skomentuj »