Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Milion kilometrów Maybachem

Meganews

Czy rola luksusowej limuzyny ogranicza się jedynie do wożenia VIP-ów na comiesięczne spotkania zarządu? Przykład biznesmena z Lichtensteinu pokazuje, że auta tego typu mogą z powodzeniem wypełniać zadania zarezerwowane dla Octavii lub Passata w „tedeiku”.


Josef Weikinger, właściciel firmy Interfloat, przejechał swoim Maybachem 62 ponad milion kilometrów. Tak naprawdę, licznik kilometrów w aucie kupionym w kwietniu 2004 roku zatrzymał się na wskazaniu 999 999 już we wrześniu 2009 roku, dlatego można przypuszczać, że faktyczny przebieg limuzyny jest o wiele większy.

 

Biznesmen przyznaje jednocześnie, że eksploatacja przedłużonego Maybacha z 5,5 litrowym silnikiem V12 wymagała dużych nakładów finansowych. Oprócz 167 000 litrów wysokooktanowego paliwa, które „wypił” samochód, na liście wydatków znalazła się nowa jednostka napędowa (wymiana przy przebiegu 600 000 kilometrów), nowa skrzynia biegów oraz nowe amortyzatory przednie. Właściciel musiał też zlecić naprawę układu elektrycznego.

 

W sierpniu 2013 roku samochód trafił w ręce nowego właściciela, który do tej pory eksploatuje tę niezniszczalną limuzynę. Tymczasem pan Weikinger kupił nowe BMW 760Li przyznając jednocześnie, że chętnie przesiadłby się do nowego Maybacha, gdyby marka wciąż funkcjonowała na rynku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Dwa zbliżone rozmiarami, ale jakże różne charakterem, odmłodzone modele Subaru trafiły do sieci sprzedaży w Polsce przed końcem roku. Utytułowana i bardzo dobrze znana Impreza to siostra znacznie młodszego, ambitnego modelu XV, który aspiruje do walki w coraz bardziej tłocznym segmencie crossoverów.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Z powodu długiej i intensywnej, a czasami także nieprawidłowej eksploatacji łożyska mogą ulegać licznym uszkodzeniom takim jak blokowanie, rysy, złuszczenia, korozja, rdza czy ślady wytarcia. Jest ich bardzo wiele. Szczegółowej odpowiedzi udzielą nam specjaliści ze sklepu Akcesoria.cnc.info.pl

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zima to okres szczególny – zarówno dla nas jak i dla aut, którymi poruszamy się na co dzień. Jak doskonale wiemy, aby możliwe było bezproblemowe poruszanie się nimi w sezonie charakteryzującym się niskimi temperaturami oraz okresowymi opadami deszczu i śniegu, niezbędna jest wymiana opon.

Komentarzy: 0 skomentuj »