Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Milion kilometrów Maybachem

Meganews

Czy rola luksusowej limuzyny ogranicza się jedynie do wożenia VIP-ów na comiesięczne spotkania zarządu? Przykład biznesmena z Lichtensteinu pokazuje, że auta tego typu mogą z powodzeniem wypełniać zadania zarezerwowane dla Octavii lub Passata w „tedeiku”.


Josef Weikinger, właściciel firmy Interfloat, przejechał swoim Maybachem 62 ponad milion kilometrów. Tak naprawdę, licznik kilometrów w aucie kupionym w kwietniu 2004 roku zatrzymał się na wskazaniu 999 999 już we wrześniu 2009 roku, dlatego można przypuszczać, że faktyczny przebieg limuzyny jest o wiele większy.

 

Biznesmen przyznaje jednocześnie, że eksploatacja przedłużonego Maybacha z 5,5 litrowym silnikiem V12 wymagała dużych nakładów finansowych. Oprócz 167 000 litrów wysokooktanowego paliwa, które „wypił” samochód, na liście wydatków znalazła się nowa jednostka napędowa (wymiana przy przebiegu 600 000 kilometrów), nowa skrzynia biegów oraz nowe amortyzatory przednie. Właściciel musiał też zlecić naprawę układu elektrycznego.

 

W sierpniu 2013 roku samochód trafił w ręce nowego właściciela, który do tej pory eksploatuje tę niezniszczalną limuzynę. Tymczasem pan Weikinger kupił nowe BMW 760Li przyznając jednocześnie, że chętnie przesiadłby się do nowego Maybacha, gdyby marka wciąż funkcjonowała na rynku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »

dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar Hiroshi Masuoka jest także uznanym ekspertem w kwestii eco-drivingu. Jego wizyta w Polsce dała okazję do stworzenia krótkiego filmiku, w którym Hiroshi Masuoka wymienia i demonstruje najważniejsze techniki i zasady ekonomicznej jazdy.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Garaż to miejsce nie tylko do parkowania samochodu, ale także przechowywania rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu. Warto przemyśleć jego oświetlenie, aby można było wszystko bez problemu w nim znaleźć.

Komentarzy: 0 skomentuj »