Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mercedes-Benz S 65 AMG Coupe – bezkompromisowy

Meganews

Mercedes-Benz S 65 AMG w wersji Coupe łączy najwyższy komfort jazdy z osiągami zarezerwowanymi dla supersamochodów, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w roli długodystansowego Gran Turismo.


W przypadku odmiany S 65 AMG Mercedes postawił na dyskretne detale zewnętrzne. O tym, że mamy do czynienia z jednym z najpotężniejszych coupe w historii Mercedesa świadczą dedykowane obręcze aluminiowe, za którymi umieszczono żółte zaciski hamulcowe, dynamicznie wyprofilowane zderzaki i progi, a także oznaczenia „V12 BITURBO”. W oczy rzuca się również tylny dyfuzor ze zintegrowanymi podwójnymi końcówkami układu wydechowego.

 

Pod maską pracuje 6-litrowy silnik V12, który z pomocą dwóch turbosprężarek generuje 630 KM mocy i równe 1000 Nm momentu obrotowego. Sprint od 0 do 100 km/h trwa 4,1 sekundy (0,2 sekundy krócej, niż w odmianie S 63 AMG), natomiast prędkość maksymalna to tradycyjne 250 km/h. Co ciekawe, w wersjach sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych elektroniczny ogranicznik wkracza „do akcji” dopiero przy 300 km/h.

 

Jednostka współpracuje z siedmiostopniową przekładnią AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC. Przekładnia może pracować w jednym z trzech trybów jazdy: Controlled Efficiency (C), Sport (S) oraz Manual (M). W trybach M i S zmiana przełożeń odbywa się bardziej agresywnie, a załączaniu wyższego przełożeniu pod pełnym obciążeniem towarzyszy krótka przerwa w dostarczaniu paliwa.

 

Napęd jest przenoszony na tylne koła, a w opcji oferowane są ceramiczne hamulce, które zdaniem Mercedesa są aż o 20 procent lżejsze od standardowego układu.

 

Ceny Mercedesa S65 AMG Coupe rozpoczynają się w Niemczech od 244 009 euro. Samochód pojawi się w europejskich salonach we wrześniu tego roku.

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »