Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mercedes-Benz S 65 AMG Coupe – bezkompromisowy

Meganews

Mercedes-Benz S 65 AMG w wersji Coupe łączy najwyższy komfort jazdy z osiągami zarezerwowanymi dla supersamochodów, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w roli długodystansowego Gran Turismo.


W przypadku odmiany S 65 AMG Mercedes postawił na dyskretne detale zewnętrzne. O tym, że mamy do czynienia z jednym z najpotężniejszych coupe w historii Mercedesa świadczą dedykowane obręcze aluminiowe, za którymi umieszczono żółte zaciski hamulcowe, dynamicznie wyprofilowane zderzaki i progi, a także oznaczenia „V12 BITURBO”. W oczy rzuca się również tylny dyfuzor ze zintegrowanymi podwójnymi końcówkami układu wydechowego.

 

Pod maską pracuje 6-litrowy silnik V12, który z pomocą dwóch turbosprężarek generuje 630 KM mocy i równe 1000 Nm momentu obrotowego. Sprint od 0 do 100 km/h trwa 4,1 sekundy (0,2 sekundy krócej, niż w odmianie S 63 AMG), natomiast prędkość maksymalna to tradycyjne 250 km/h. Co ciekawe, w wersjach sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych elektroniczny ogranicznik wkracza „do akcji” dopiero przy 300 km/h.

 

Jednostka współpracuje z siedmiostopniową przekładnią AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC. Przekładnia może pracować w jednym z trzech trybów jazdy: Controlled Efficiency (C), Sport (S) oraz Manual (M). W trybach M i S zmiana przełożeń odbywa się bardziej agresywnie, a załączaniu wyższego przełożeniu pod pełnym obciążeniem towarzyszy krótka przerwa w dostarczaniu paliwa.

 

Napęd jest przenoszony na tylne koła, a w opcji oferowane są ceramiczne hamulce, które zdaniem Mercedesa są aż o 20 procent lżejsze od standardowego układu.

 

Ceny Mercedesa S65 AMG Coupe rozpoczynają się w Niemczech od 244 009 euro. Samochód pojawi się w europejskich salonach we wrześniu tego roku.

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »