Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mazda Hazumi – zapowiedź nowej Mazdy2

Meganews

Mazda Hazumi, zaprezentowana pierwszy raz podczas tegorocznych targów w Genewie, zapowiada nowy model Mazdy pozycjonowany w segmencie B.


Nazwa Hazumi w języku japońskim oznacza „sus” lub „skok”, co ma odzwierciedlać zadziorny i energiczny charakter nowego modelu. Klinowate nadwozie auta charakteryzuje się przesuniętą do tyłu kabiną pasażerską i nisko poprowadzonym przednim pasem. Dodatkowo, krótkie zwisy i wyraźnie zarysowane błotniki górujące nad sporymi kołami podkreślają mocne, atletyczne kształty samochodu. Ale wygląd to nie wszystko. Tak jak w przypadku innych produkowanych obecnie samochodów Mazdy, skupiono się na aerodynamice, optymalizując przepływy powietrza nad karoserią i tworząc płytę podwoziową z osłonami likwidującymi turbulencje.

 

W futurystycznym wnętrzu wyróżnia się zestaw wskaźników ukształtowany na wzór skrzydła samolotu. Zawiera on pojedynczą, centralnie umiejscowioną tarczę wskaźników z wyświetlaczami, które umieszczono po jej obu stronach. Rozkład informacji na wyświetlaczu centralnym, aktywnym wyświetlaczu typu head-up i przełącznikach sterujących bazuje na koncepcji komunikacji maszyny z człowiekiem, która umożliwia kierowcom reagowanie na otrzymywane informacje bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

 

W koncepcie Hazumi debiutuje również jednostka SKYACTIV-D 1,5. Ten niewielki silnik Diesla ma być przede wszystkim wydajny paliwowo i ekologicznie (emisja CO2 poniżej 90g/km). Jak przystało na konstrukcję dwudziestego pierwszego wieku, auto oferuje też zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz rozbudowane opcje przyłączeniowe, pozwalające przekształcić kabinę pasażerską w mobilne centrum rozrywkowe.

 

Produkcyjna wersja nowego modelu zadebiutuje prawdopodobnie podczas tegorocznego salonu w Paryżu.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »