Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mazda Hazumi – zapowiedź nowej Mazdy2

Meganews

Mazda Hazumi, zaprezentowana pierwszy raz podczas tegorocznych targów w Genewie, zapowiada nowy model Mazdy pozycjonowany w segmencie B.


Nazwa Hazumi w języku japońskim oznacza „sus” lub „skok”, co ma odzwierciedlać zadziorny i energiczny charakter nowego modelu. Klinowate nadwozie auta charakteryzuje się przesuniętą do tyłu kabiną pasażerską i nisko poprowadzonym przednim pasem. Dodatkowo, krótkie zwisy i wyraźnie zarysowane błotniki górujące nad sporymi kołami podkreślają mocne, atletyczne kształty samochodu. Ale wygląd to nie wszystko. Tak jak w przypadku innych produkowanych obecnie samochodów Mazdy, skupiono się na aerodynamice, optymalizując przepływy powietrza nad karoserią i tworząc płytę podwoziową z osłonami likwidującymi turbulencje.

 

W futurystycznym wnętrzu wyróżnia się zestaw wskaźników ukształtowany na wzór skrzydła samolotu. Zawiera on pojedynczą, centralnie umiejscowioną tarczę wskaźników z wyświetlaczami, które umieszczono po jej obu stronach. Rozkład informacji na wyświetlaczu centralnym, aktywnym wyświetlaczu typu head-up i przełącznikach sterujących bazuje na koncepcji komunikacji maszyny z człowiekiem, która umożliwia kierowcom reagowanie na otrzymywane informacje bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

 

W koncepcie Hazumi debiutuje również jednostka SKYACTIV-D 1,5. Ten niewielki silnik Diesla ma być przede wszystkim wydajny paliwowo i ekologicznie (emisja CO2 poniżej 90g/km). Jak przystało na konstrukcję dwudziestego pierwszego wieku, auto oferuje też zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz rozbudowane opcje przyłączeniowe, pozwalające przekształcić kabinę pasażerską w mobilne centrum rozrywkowe.

 

Produkcyjna wersja nowego modelu zadebiutuje prawdopodobnie podczas tegorocznego salonu w Paryżu.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Eclipse Cross to zupełnie nowy rozdział w ponad stuletniej historii Mitsubishi. Najnowszy SUV Mitsubishi imponuje bezkompromisową, oryginalną i odważną stylistyką. Nie jest to auto dla mas, dla wielkich korporacji itd. To dobrze, bo przecież Mitsubishi ma już w ofercie ASX-a, który świetnie spełnia tę rolę. Tylko dlaczego SUV odziedziczył nazwę po sportowym coupe…? Czy w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Ford Mustang to najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie. Jest nim dlatego, że oferuje najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości, a przede wszystkim do mocy. Poprzedniego Mustanga z ponad 300-konnym silnikiem – można było kupić już za 157 000 zł. Jego następca zdrożał o ponad 13 tys. zł, i w podstawowej wersji ma o 27 […]

Komentarzy: 0 skomentuj »