Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mazda CX-30 uhonorowana tytułem Mistrza Wartości Rezydualnej „2021 Wertmeister”

Meganews

Mazda CX-30 wzbogaciła właśnie swoją imponującą listę wyróżnień o tytuł „Wertmeister 2021” (Mistrz Wartości Rezydualnej), nadany jej przez niemiecki dwutygodnik AUTO BILD i niezależnego specjalistę od wyceny samochodów, firmę Schwacke. Eksperci potwierdzili, że Mazda CX-30 e-Skyactiv G 2.0 M Hybrid* utrzymuje swoją wartość lepiej niż jakikolwiek inny SUV klasy B, dostępny w Niemczech.
„Cieszymy się, że CX-30 potwierdza swoje wszechstronne zalety” – zauważył Bernhard Kaplan, dyrektor zarządzający Mazda Motors Deutschland. Tytuł Mistrza Wartości Rezydualnej to solidny dowód na jakość i atrakcyjność marki Mazda”.

 

Wartość rezydualna została obliczona na podstawie czteroletniego okresu z rocznym przebiegiem 15 000 km. Wyniki opierają się na doświadczeniu firmy Schwacke w analizach rynku samochodów osobowych, a także uwzględniają ogólne zmiany gospodarcze, zmieniające się otoczenie prawne i koszty eksploatacji. AUTO BILD i Schwacke wybrali w tym roku po raz osiemnasty swoich mistrzów wartości rezydualnej, wyróżniając modele w 13 kategoriach. Mazda CX-30 zajęła pierwsze miejsce w swoim segmencie, wyprzedzając Opla Mokkę i Forda Pumę.

 

To kolejny zaszczyt dla popularnego modelu wprowadzonego na rynek w 2019 roku, który zdobył Złotą Kierownicę 2019 za innowację motoryzacyjną, a także liczne nagrody za wzornictwo na całym świecie, w tym nagrodę za projekt roku 2020-2021, przyznawaną przez Japan Automobile Hall of Fame. Mazda CX-30 została także wybrana Samochodem Roku 2020 w Tajlandii, Top Pick w USA przez Consumer Reports oraz jest finalistą konkursu na Światowy Samochód Roku 2020 (obok Mazdy 3). Otrzymała też maksymalną, pięciogwiazdkową ocenę bezpieczeństwa od Euro NCAP.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Każdy kierowca prędzej czy później stanie przed wyborem ubezpieczalni samochodowej – niezależnie, czy będzie to jego pierwsza czy kolejna już firma. Różnorodność, jaka dziś obecna jest na rynku ubezpieczeniowym, sprawia, że paradoksalnie trudniej nam podjąć ostateczną decyzję. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, na które warto zwracać uwagę przy wyborze nowego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Suzuki Swift jest jednym z ambasadorów klasy B, czyli kompaktowych samochodów miejskich. Model ten bardzo zmienił się na przestrzeni ostatnich generacji, jednak wciąż utrzymuje się na czołowych pozycjach listy najchętniej kupowanych aut w swojej klasie. Jeśli myślisz, że samochody miejskie są nudne, poprawne i nie wywołują żadnych emocji, to koniecznie sprawdź wersję Suzuki Swift Sport […]

Komentarzy: 0 skomentuj »