Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mazda CX-3 oficjalnie

Meganews

Podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles Mazda pokazała swojego najnowszego SUV-a – model CX-3.


CX-3 jest piątym modelem z nowej generacji samochodów Mazdy wyposażonych w technologię SKYACTIV i zaprojektowanych w myśl filozofii KODO – „Dusza Ruchu”.

 

Przy wymiarach 4275 mm (długość), 1765 mm (szerokość) i 1550 mm (wysokość), CX-3 wpasowuje się w popularny segment miejskich SUV-ów. Mimo niewielkich rozmiarów nadwozia, nowy model oferuje jednak odpowiednią ilość przestrzeni wewnątrz. Kierowca ma zapewnione odpowiednie pole widzenia, wsiadanie i wysiadanie z samochodu nie sprawia problemu, a siedzenia rozmieszczone są tak, by nisko położony środek ciężkości dawał poczucie pewności w trakcie jazdy.

 

Wśród układów napędowych znajdziemy SKYACTIV-D – 1,5-litrowy, czysty silnik Diesla – oraz SKYACTIV-G – 2-litrowy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem. W połączeniu z napędem na cztery koła nowej generacji, każdy z tych silników zapewnia dobre osiągi i niski poziom emisji. Dostępna jest zarówno automatyczna, jak i ręczna skrzynia biegów.

 

Przyjemność z jazdy zwiększa szeroki wachlarz najnowszych technologii Mazdy, w jakie wyposażono ten model, w tym system łączności z urządzeniami przenośnymi MZD Connect i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE.

 

Mazda CX-3 wejdzie na światowe rynki wiosną 2015 roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »