Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Maybach wraca do gry

Meganews

Firma Daimler wskrzesiła luksusową markę Maybach informując, iż na rynku pojawią się aż trzy odmiany tego modelu.

 


Topowa odmiana Mercedes-Maybach S 600 otrzyma silnik V12 Biturbo rozwijający 530 KM i 830 Nm momentu obrotowego. Gamę uzupełni Mercedes-Maybach S 500 z jednostką V8 (455 KM, 700 Nm) oraz Mercedes-Maybach S 400 4MATIC, który otrzyma napęd na cztery koła oraz 3-litrowy silnik V6, dysponujący 333 KM mocy i 480 Nm momentu obrotowego.

 

Cena wariantu S 600 z rozstawem osi wydłużonym o 200 mm zostanie podana 18 grudnia, przy czym szef sprzedaży Ola Kaellenius zapewnia, że będzie ona niższa, niż w przypadku  Maybacha 57.

 

Wciąż nie wiadomo, czy w gamie znajdzie się miejsce na następcę luksusowego Maybacha 62, chociaż krążą pogłoski, że koncern już pracuje nad odmianą Pullman.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »