Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Maybach wraca do gry

Meganews

Firma Daimler wskrzesiła luksusową markę Maybach informując, iż na rynku pojawią się aż trzy odmiany tego modelu.

 


Topowa odmiana Mercedes-Maybach S 600 otrzyma silnik V12 Biturbo rozwijający 530 KM i 830 Nm momentu obrotowego. Gamę uzupełni Mercedes-Maybach S 500 z jednostką V8 (455 KM, 700 Nm) oraz Mercedes-Maybach S 400 4MATIC, który otrzyma napęd na cztery koła oraz 3-litrowy silnik V6, dysponujący 333 KM mocy i 480 Nm momentu obrotowego.

 

Cena wariantu S 600 z rozstawem osi wydłużonym o 200 mm zostanie podana 18 grudnia, przy czym szef sprzedaży Ola Kaellenius zapewnia, że będzie ona niższa, niż w przypadku  Maybacha 57.

 

Wciąż nie wiadomo, czy w gamie znajdzie się miejsce na następcę luksusowego Maybacha 62, chociaż krążą pogłoski, że koncern już pracuje nad odmianą Pullman.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »