Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Lexus NX – rusza produkcja

Meganews

W należącej do Lexusa japońskiej fabryce Miyata rozpoczęła się produkcja modelu NX.
W Japonii na swój nowy samochód oczekuje już ponad 6 500 klientów, co stanowi jedynie ułamek wszystkich zamówień zebranych na całym świecie. W Wielkiej Brytanii dużym powodzeniem cieszy się odmiana NX 300h, na którą zapisało się ponad 350 chętnych. Pierwsze dostawy zaplanowano na październik tego roku.

 

Lexus NX jest produkowany w zakładzie Miyata, przy czym za jednostki napędowe przeznaczone dla nowego SUV-a powstają w sąsiadującej fabryce Kanda.

 

Model NX będzie oferowany w trzech wariantach silnikowych: NX 300h z wysoce efektywnym napędem hybrydowym, NX 200t z pierwszym w historii marki turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litra oraz NX 200 z wolnossącą jednostką benzynową (tylko na rynek rosyjski).

 

Ponadto, będzie można wybrać pomiędzy przednim napędem i napędem przekazywanym na obie osie jezdne. Dodatkowo dostępny będzie układ automatycznego wstrzymywania i wznawiania pracy silnika „Stop and Start”.

 

Na rynku pojawi się też wersja F SPORT wyróżniająca się bardziej agresywną i bardziej sportową linią, a także zarezerwowanymi wyłącznie dla tej odmiany obręczami kół ze stopu aluminium, czarnymi oprawami zewnętrzny lusterek, specjalną kolorystyką wnętrza i sportowymi fotelami.

 

W Polsce Lexus NX będzie oferowany w przedsprzedaży już od połowy czerwca, pierwsze samochody trafią do klientów na przełomie września i października.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »