Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Lexus NX: konkurencja nie ma szans

Meganews

Redaktorzy amerykańskiego serwisu Motor Trend przeprowadzili Wielki Test (The Big Test) kompaktowych SUV-ów, który bezapelacyjnie wygrał Lexus NX.

 

 

 


Najnowszy Lexus NX 200t F SPORT pokonał BMW X3 xDrive28i, Range Rovera Evoque, Lincolna MKC 2.0 AWD i Volvo XC60 T6.

 

Najgorzej w teście wypadło Volvo XC60. Redaktorzy Motor Trend uznali, że skandynawska konstrukcja nie jest tak luksusowa, jak samochody konkurencji. Eksperci narzekali na skrzypiące wnętrze, ale docenili liczne systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę.

 

Na czwartym miejscu uplasował się Lincoln MKC odznaczający się komfortowymi właściwościami jezdnymi oraz wygodnymi fotelami obszytymi skórą. Model ten stracił jednak punkty za brak nowoczesnych rozwiązań technicznych na pokładzie.

 

Trzeci Range Rover Evoque daje zdaniem dziennikarzy Motor Trend poczucie jazdy autem segmentu premium, co po części usprawiedliwia wysoką cenę, jaką trzeba zapłacić za ten model.

 

Drugą pozycję zajęło BMW X3. Po stronie plusów redaktorzy umieścili przestronną kabinę, sportowe prowadzenie i oszczędny silnik. Nie spodobało się im za to wykończenie wnętrza i jego wyciszenie.

 

Zwycięzca – Lexus NX 200t F Sport – zaimponował przystępną ceną, doskonałymi właściwościami jezdnymi, ekskluzywnym wykończeniem kabiny, wydajnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Testującym spodobał się również dźwięk silnika wkręcanego na wysokie obroty. Autorzy testu uznali, że „jeśli szukasz kompaktowego SUV-a oferującego najbardziej wszechstronne rozwiązania, powinieneś wybrać model NX200t.”

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Pod maską sportowego samochodu, zwracającego uwagę sylwetką klina, pracował innowacyjny, zwarty silnik z tłokiem obrotowym. Tak na początku lata 1978 roku wystartowała do wyjątkowego i bardzo długo, bo do dzisiaj trwającego sukcesu rynkowego, Mazda RX-7. To naprawdę nadzwyczajne zdarzenie w historii motoryzacji. Przez ponad 40 lat zostało sprzedanych prawie pół miliona pojazdów pierwszej generacji. Również […]

Komentarzy: 0 skomentuj »