Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Lexus NX: konkurencja nie ma szans

Meganews

Redaktorzy amerykańskiego serwisu Motor Trend przeprowadzili Wielki Test (The Big Test) kompaktowych SUV-ów, który bezapelacyjnie wygrał Lexus NX.

 

 

 


Najnowszy Lexus NX 200t F SPORT pokonał BMW X3 xDrive28i, Range Rovera Evoque, Lincolna MKC 2.0 AWD i Volvo XC60 T6.

 

Najgorzej w teście wypadło Volvo XC60. Redaktorzy Motor Trend uznali, że skandynawska konstrukcja nie jest tak luksusowa, jak samochody konkurencji. Eksperci narzekali na skrzypiące wnętrze, ale docenili liczne systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę.

 

Na czwartym miejscu uplasował się Lincoln MKC odznaczający się komfortowymi właściwościami jezdnymi oraz wygodnymi fotelami obszytymi skórą. Model ten stracił jednak punkty za brak nowoczesnych rozwiązań technicznych na pokładzie.

 

Trzeci Range Rover Evoque daje zdaniem dziennikarzy Motor Trend poczucie jazdy autem segmentu premium, co po części usprawiedliwia wysoką cenę, jaką trzeba zapłacić za ten model.

 

Drugą pozycję zajęło BMW X3. Po stronie plusów redaktorzy umieścili przestronną kabinę, sportowe prowadzenie i oszczędny silnik. Nie spodobało się im za to wykończenie wnętrza i jego wyciszenie.

 

Zwycięzca – Lexus NX 200t F Sport – zaimponował przystępną ceną, doskonałymi właściwościami jezdnymi, ekskluzywnym wykończeniem kabiny, wydajnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Testującym spodobał się również dźwięk silnika wkręcanego na wysokie obroty. Autorzy testu uznali, że „jeśli szukasz kompaktowego SUV-a oferującego najbardziej wszechstronne rozwiązania, powinieneś wybrać model NX200t.”

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »