Nasz profil na Facebook.com - polub nas

W Las Vegas zadebiutuje pierwszy zautomatyzowany system przewozu pasażerów

Meganews

Aptiv, globalna firma technologiczna która zapewnia wiodące rozwiązania w zakresie jazdy autonomicznej oraz Lyft – firma będąca liderem w dziedzinie transportu pasażerskiego – ogłosiły współpracę której celem jest zaprezentowanie podczas targów Consumer Electronics Show (CES) 2018 w Las Vegas pierwszego tego typu, w pełni zautomatyzowanego systemu przewozu pasażerów z punktu A do punktu B.

 
„Ta współpraca stanowi rzeczywiste zastosowanie skalowalnej technologii jazdy autonomicznej, która będzie miała znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz ograniczeniem emisji spalin i zatorów drogowych w miastach” – powiedział Prezes i CEO Aptiv, Kevin Clark – „Platforma jazdy autonomicznej od Aptiv stanowi najbardziej zaawansowany dostępny system autonomiczny, a w połączeniu z intuicyjną aplikacją użytkownika firmy Lyft pozwoli odwiedzającym targi CES na doświadczenie przejazdu pojazdem autonomicznym z punktu A do punktu B. To ekscytująca prezentacja przyszłości mobilności w działaniu.”

 

W 2017 roku, Lyft ogłosił umożliwienie konstruktorom systemów jazdy autonomicznej i producentom samochodów podłączenia się do swojej sieci, z niemal milionem przejazdów dziennie. Platforma jazdy autonomicznej od Aptiv w połączeniu z technologią inteligentnej dyspozycji ruchu od Lyft zapewnieniu użytkownikom doświadczenie płynnego transportu pasażerskiego w ramach strefy Las Vegas Strip. Funkcjonowanie w zróżnicowanych środowiskach jazdy z punktami odbioru i punktami docelowymi w Las Vegas przyspieszy dostępność platform jazdy autonomicznej dla zastosowań komercyjnych.

 

„Misją Lyft jest zbudowanie najlepszego ekosystemu transportowego na świecie we współpracy z firmami motoryzacyjnymi i firmami o największym zaawansowaniu technologii jazdy autonomicznej” – powiedział Dyrektor Naczelny Lyft, Logan Green. – „Partnerstwo z Aptiv na rzecz naszej otwartej platformy prowadzi nas o krok bliżej do urzeczywistnienia naszej wizji. Razem zdefiniujemy przyszłość i z niecierpliwością czekamy na zrobienie tak istotnego pierwszego kroku, właśnie podczas targów CES 2018 w Las Vegas.”

 

Niedawny nabytek firmy Aptiv, nuTonomy, zawarła strategiczne partnerstwo i ostatnio wprowadziła na rynek program pilotażowy jazdy autonomicznej z Lyft w Bostonie.

 

Aptiv-Lyft Automated Experience CES 2018 bazuje na wcześniejszych przejazdach Aptiv podczas poprzednich targów CES, w tym na przejeździe w pętli długości ponad 10 km po ulicach miasta i autostradach w 2017r. Pojazdy autonomiczne Aptiv wykonają skomplikowane zadania codziennej jazdy, takie jak włączanie się do ruchu na autostradzie, manewrowanie pośród pieszych i rowerzystów, a także utrzymywanie toru ruchu podczas jazdy w tunelu.

 

Technologia jazdy autonomicznej od Aptiv jest płynnie integrowalna z dowolną konstrukcją bez uciążliwych czujników na dachu lub bokach pojazdu, w przeciwieństwie do wielu innych pojazdów autonomicznych spotykanych dzisiaj na drogach. Aptiv będzie przygotowana do produkcji do 2019 roku.

 

Na czym polega Aptiv-Lyft Automated Experience podczas CES 2018:

 

  • Przejazdy podczas CES demonstrują system jazdy automatycznej Aptiv oraz platformę Lyft, umożliwiając dotarcie do ponad 20 punktów docelowych w całym Las Vegas;
  • Pasażerowie Lyft mogą zamówić przejazd autonomiczny z parkingu Gold Lot przy Convention Center w Las Vegas;
  • Przed rozpoczęciem przejazdu pasażerowie obejrzą dedykowany pokaz na temat pozytywnego wpływu, jaki samochody autonomiczne będą miały na poszczególne życia i społeczności;
  • Po wejściu pasażerów do pojazdu autonomicznego, na przednim fotelu będzie siedział kierowca asekuracyjny, który wraz z przewodnikiem zapewnią pasażerom bezpieczne i edukacyjne doświadczenie.
  • Możliwość udziału w przejeździe autonomicznym dla pasażerów Lyft będzie między 9 a 12 stycznia 2018r w Las Vegas.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Hamulce bębnowe już dawno powinny być pieśnią przeszłości, ale uporczywie nie dają o sobie zapomnieć, szczególnie w przypadku małych aut. Co decyduje o tym, że wielu producentów samochodów ciągle decyduje się na to rozwiązanie? Czy powinniśmy się go bać? A może stanowi ciekawą alternatywę dla powszechnie znanych hamulców tarczowych?

Komentarzy: 0 skomentuj »