Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Laminowanie za pomocą folii ochronnej

Meganews

Oklejanie folią ochronną elementów albo całości samochodu cieszy się dużą popularnością wśród kierowców. Zapewnia niezawodną i trwałą ochronę auta przed kamieniami i żwirem, które z dużą siłą wypadają spod kół samochodów.

 

Oklejanie folią ochronną elementów albo całości samochodu cieszy się dużą popularnością wśród kierowców. Zapewnia niezawodną i trwałą ochronę auta przed kamieniami i żwirem, które z dużą siłą wypadają spod kół samochodów.

Agresywne środowisko, chemikalia i twarde środki do mycia, oferowane przez myjnie, wypadki, rysy, odpryski i inne – to wszystko powoduje uszkodzenie nadwozia i lakieru. W konsekwencji może to doprowadzić do korozji. Oprócz tego poważne uszkodzenia mogą powstać podczas jazdy po starych, wyboistych drogach.

Malowanie auta to sprawa dość kosztowna i już nie często stosowana. Dlatego optymalną opcją jest folia ochronna, która osłania elementy auta i przedłuża jego żywotność (bez naprawy) na wiele lat. I nawet kiedy ona odsłuży swój termin, to usuwanie folii z samochodu nie przyniesie żadnych skutków, a karoseria pozostanie w swoim fabrycznym stanie.

000120416_480_avtomobil_toyota_auris_s_tipom_kuzova_universal1

Przy zakupie nowego samochodu zawsze chcemy zachować oryginalny wygląd. Ale niestety wpływu czynników zewnętrznych (środowisko i chemikalia) nie można powstrzymać. Lakier stopniowo traci blask, blednie. Z czasem wszelkiego rodzaju zadrapania, odpryski i pęknięcia pokrywają coraz większą powierzchnię samochodu. Na szczęście, nowoczesne materiały pozwalają, jeśli nie całkowicie, to znacznie zmniejszyć ten wpływ. Jednym z najbardziej dostępnych rozwiązań jest folia ochronna. Jest przejrzysta i ma błyszczącą lub matową powierzchnię, wykonana jest z różnych materiałów.

Od momentu zakupu auta trzeba dbać o takie miejsca jak:

  • maska,
  • lusterka zewnętrzne,
  • przedni zderzak,
  • nadkola,
  • miejsca na klamki na drzwiach,
  • wewnętrzne progi.

 

audi-tt-coupe-2014-1920x1080-0111

Najbardziej narażone są przednie lampy oraz zderzak, ponieważ żwir pozostawia silne odpryski i zadrapania, które w niektórych przypadkach dochodzą do samego metalu. Tylny zderzak, wewnętrzne progi, maska i klamki szybko się niszczą przez długotrwałą eksploatację (obcasy i gruba podeszwa pozostawiają rysy na wewnętrznych progach, korzystanie z bagażnika powoduje powstawanie uszkodzeń mechanicznych, a powierzchnia pod uchwytami zaciera się od wielokrotnego otwierania i zamykania).

Takie oklejanie folią karoserii samochodu chroni samochód przed uszkodzeniami mechanicznymi niczym pancerz, ponieważ amortyzuje uderzenia i rozkłada nacisk na większą powierzchnię. Przy uderzeniu powstaje wgniecenie bez naruszenia warstwy farby, które łatwiej jest naprawić, niż odzyskać warstwę lakieru. Dzięki folii twarde gałęzie krzewów i drzew oraz kamienie lecące spod kół, nie będą Ci już przeszkadzać. Folia chroni też samochód przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz blaknięciem. Samochodowa folia ochronna nie wchodzi w reakcję chemiczną z warstwami lakieru, ocynku karoserii, elementami poszycia z tworzyw, ani nie reaguje na chemikalia. Można ją także wykorzystać w celu nadania połysku już zatartej powierzchni.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Rozpoczęła się nowa era. Taki jest najważniejszy przekaz nowego filmu BMW udostępnionego za pośrednictwem wszystkich kanałów online. Film „A NEW ERA” po raz pierwszy pokazuje wszystkie cztery wizjonerskie samochody BMW Group obok siebie. W rok od setnej rocznicy założenia spółki czołowy producent samochodów i motocykli premium na świecie kontynuuje swoją kampanię „THE NEXT 100 YEARS”.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Mimo że posiada je ogromna większość kierowców, wielu z nich ma o nim mylne pojęcie. OC – ubezpieczenie, które obrosło licznymi mitami. Obalmy te pojawiające się najczęściej.

Komentarzy: 0 skomentuj »