Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Lamborghini Veneno Roadster oficjalnie

Meganews

Veneo, czyli supersportowe Lamborghini zbudowane z okazji pięćdziesiątej rocznicy istnienia włoskiej firmy, powraca w wersji Roadster.
Roadster, podobnie jak coupe, ma być jednym z najbardziej agresywnych modeli w gamie Lamborghini, czego wyrazem jest nazwa Veneno nadana autu „na cześć” byka, który w 1914 roku śmiertelnie zranił podczas walki torreadora José Sáncheza Rodrígueza.

 

Samochód nazwany „otwartym prototypem wyścigowym” został wyposażony w zapożyczony od Aventadora wolnossący silnik V12, który z pojemności 6,5 litra produkuje 750 KM. Napęd trafia do wszystkich czterech kół za pośrednictwem przekładni ISR, oferującej kierowcy pięć trybów pracy. Producent deklaruje, iż Roadster osiąga maksymalną prędkości 355 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2,9 sekundy.

 

Doskonałe osiągi to po części zasługa lekkiej i aerodynamicznej konstrukcji nadwozia wykonanego z kompozytów wzmacnianych włóknami węglowymi. Swój udział w zwiększeniu wydajności dynamicznej samochodu ma również odchudzone wnętrze, w którym przeważają elementy z włókna węglowego. Całość waży 1490 kilogramów, dzięki czemu stosunek masy do mocy wynosi 1,99 kg/KM.

 

Powstanie łącznie dziewięć egzemplarzy Lamborghini Veneo Roadster – każdy będzie kosztował 3,3 mln euro. Produkcja auta rozpocznie się w przyszłym roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »