Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Lamborghini Veneno Roadster oficjalnie

Meganews

Veneo, czyli supersportowe Lamborghini zbudowane z okazji pięćdziesiątej rocznicy istnienia włoskiej firmy, powraca w wersji Roadster.
Roadster, podobnie jak coupe, ma być jednym z najbardziej agresywnych modeli w gamie Lamborghini, czego wyrazem jest nazwa Veneno nadana autu „na cześć” byka, który w 1914 roku śmiertelnie zranił podczas walki torreadora José Sáncheza Rodrígueza.

 

Samochód nazwany „otwartym prototypem wyścigowym” został wyposażony w zapożyczony od Aventadora wolnossący silnik V12, który z pojemności 6,5 litra produkuje 750 KM. Napęd trafia do wszystkich czterech kół za pośrednictwem przekładni ISR, oferującej kierowcy pięć trybów pracy. Producent deklaruje, iż Roadster osiąga maksymalną prędkości 355 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2,9 sekundy.

 

Doskonałe osiągi to po części zasługa lekkiej i aerodynamicznej konstrukcji nadwozia wykonanego z kompozytów wzmacnianych włóknami węglowymi. Swój udział w zwiększeniu wydajności dynamicznej samochodu ma również odchudzone wnętrze, w którym przeważają elementy z włókna węglowego. Całość waży 1490 kilogramów, dzięki czemu stosunek masy do mocy wynosi 1,99 kg/KM.

 

Powstanie łącznie dziewięć egzemplarzy Lamborghini Veneo Roadster – każdy będzie kosztował 3,3 mln euro. Produkcja auta rozpocznie się w przyszłym roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »