Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Lamborghini na Salone Auto e Moto dEpoca 2016

Meganews

Lamborghini świętuje pięćdziesiątą rocznicę stworzenia modelu Miura, biorąc udział w wystawie klasycznych samochodów i motocykli w Padwie we Włoszech.
Na wystawie znalazła się Miura SV z numerem nadwozia 5030. Samochód jest obecnie w fazie renowacji, oczekując m.in. na wykończenie wnętrza. Obok niego ustawiono Miurę z numerem nadwozia 4846, która została po raz pierwszy pokazana podczas salonu Geneva Motor Show w 1971 roku. Jest to pierwszy egzemplarz odrestaurowany przez PoloStorico – specjalistyczny oddział Lamborghini zajmujący się przywracaniem modeli tej marki do oryginalnego stanu. W tym roku, odnowiony model zdobył wiele ważnych wyróżnień, w tym „Cartier Style et Luxe Concours d’Elegance” podczas festiwalu Goodwood Festival of Speed 2016 oraz „Trofeo BMW Group Italia” przyznane na Concorso d’Eleganza at Villa d’Este.

Z okazji wystawy w Padwie, Lamborghini Museum z miejscowości Sant’Agata Bolognese udostępniło również dwa wyjątkowe modele. Pierwszy to koncept Gallardo S z 2005 roku, wyróżniający się wyjątkowym designem wnętrza oraz brakiem przedniej szyby, którą zastąpiły wąskie spoilery kierujące strumień powietrza opływającego nadwozie ponad głowami kierowcy i pasażera.

Drugim modelem jest Huracán Super Trofeo – samochód wyścigowy biorący udział w serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo.

Wystawa Salone Auto e Moto d’Epoca 2016 trwa od 20 do 23 października.

Zapisz

Zapisz

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Układ chłodzenia w samochodzie jest niezwykle ważny. Jeśli ulegnie awarii możne prowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń silnika lub generalnego remontu naszego samochodu. Z czego się składa? Termostat, pompa wodna, chłodnica i nagrzewnica to podstawowe elementy tego układu. Ale co jeśli ten najważniejszy – termostat – ulegnie awarii? Jak zatem rozpoznać awarię termostatu i co można […]

Komentarzy: 0 skomentuj »