Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Lamborghini na Salone Auto e Moto dEpoca 2016

Meganews

Lamborghini świętuje pięćdziesiątą rocznicę stworzenia modelu Miura, biorąc udział w wystawie klasycznych samochodów i motocykli w Padwie we Włoszech.
Na wystawie znalazła się Miura SV z numerem nadwozia 5030. Samochód jest obecnie w fazie renowacji, oczekując m.in. na wykończenie wnętrza. Obok niego ustawiono Miurę z numerem nadwozia 4846, która została po raz pierwszy pokazana podczas salonu Geneva Motor Show w 1971 roku. Jest to pierwszy egzemplarz odrestaurowany przez PoloStorico – specjalistyczny oddział Lamborghini zajmujący się przywracaniem modeli tej marki do oryginalnego stanu. W tym roku, odnowiony model zdobył wiele ważnych wyróżnień, w tym „Cartier Style et Luxe Concours d’Elegance” podczas festiwalu Goodwood Festival of Speed 2016 oraz „Trofeo BMW Group Italia” przyznane na Concorso d’Eleganza at Villa d’Este.

Z okazji wystawy w Padwie, Lamborghini Museum z miejscowości Sant’Agata Bolognese udostępniło również dwa wyjątkowe modele. Pierwszy to koncept Gallardo S z 2005 roku, wyróżniający się wyjątkowym designem wnętrza oraz brakiem przedniej szyby, którą zastąpiły wąskie spoilery kierujące strumień powietrza opływającego nadwozie ponad głowami kierowcy i pasażera.

Drugim modelem jest Huracán Super Trofeo – samochód wyścigowy biorący udział w serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo.

Wystawa Salone Auto e Moto d’Epoca 2016 trwa od 20 do 23 października.

Zapisz

Zapisz

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Łożysko to najczęściej wykorzystywany element w maszynach i wszelkiego rodzaju mechanizmach. Jego rodzaje zależą od funkcji do których są przeznaczone, dlatego każde z nich ma inną budowę oraz działanie. Niektóre z łożysk doskonale przenoszą obciążenia promieniowe, aa zaś kolejne łatwo pracują z obciążeniem osiowym. Takich zastosowań można wymieniać wiele, dlatego warto wspomnieć, że właściwy dobór […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Coraz popularniejsze stają się wyjazdy zagraniczne organizowane samodzielnie, bez udziału biura podróży. Tego rodzaju wakacje to niesamowita przygoda, która pozwala na pełną swobodę – nie jesteśmy uzależnieni od innych uczestników wycieczek fakultatywnych czy programu przygotowanego przez organizatora wyjazdu. Wszystko odbywa się, jak chcemy i kiedy chcemy – nie mamy żadnych ograniczeń. Musimy jedynie pamiętać o […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Mówiąc o silnikach doładowanych w odróżnieniu od wolnossących, mamy zwykle na myśli jednostki turbodoładowane. Nie jest to jednak dokładnie to samo – w nowej Toyocie Yaris GRMN zastosowano sprężarkę z napędem mechanicznym. Czym się ona różni od turbosprężarki i jakie ma w stosunku do niej zalety?

Komentarzy: 0 skomentuj »