Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Lamborghini Huracan LP 610-4 oficjalnie

Meganews

Lamborghini zaprezentowało następcę modelu Gallardo, któremu nadano oznaczenie Huracan.


Nazwa ewidentnie nawiązuje do osiągów auta, będących zasługą potężnego silnika V10 o pojemności 5,2 litra, który produkuje 610 KM przy 8250 obr./min. oraz 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 6500 obr./min.

 

Auto o wadze zaledwie 1422 kilogramów przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, natomiast sprint ze startu zatrzymanego do 200 km/h zajmuje 9,9 sekundy. Prędkość maksymalną – wynoszącą 325 km/h – również można uznać za doskonały wynik. Jednostka spełnia jednocześnie surowe normy emisji spalin Euro 6, a producent deklaruje, że średnie zużycie paliwa utrzymuje się na poziomie 12,5 litra na 100 kilometrów… Tak doskonały wynik to m.in. zasługa zastosowania systemu Stop & Start. Moc trafia do wszystkich czterech kół za pośrednictwem dwusprzęgłowej przekładni automatycznej o siedmiu przełożeniach, która oferuje kierowcy trzy tryby pracy: Strada, Sport i Corsa.

 

Standardem w nowym Lambo jest ceramiczny układ hamulcowy oraz 12,3-calowy ekran TFT umieszczony w desce rozdzielczej, który przedstawia kierowcy wszelkie niezbędne informacje, poczynają od obrotów silnika, a kończąc na wskazaniach systemu rozrywki pokładowej.

 

Ceny modelu Huracan LP610-4 zostaną podane w momencie publicznej premiery podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie. Pierwsze dostawy do klientów zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

 

A tak brzmi nowe Lamborghini:

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Pod maską sportowego samochodu, zwracającego uwagę sylwetką klina, pracował innowacyjny, zwarty silnik z tłokiem obrotowym. Tak na początku lata 1978 roku wystartowała do wyjątkowego i bardzo długo, bo do dzisiaj trwającego sukcesu rynkowego, Mazda RX-7. To naprawdę nadzwyczajne zdarzenie w historii motoryzacji. Przez ponad 40 lat zostało sprzedanych prawie pół miliona pojazdów pierwszej generacji. Również […]

Komentarzy: 0 skomentuj »