Nasz profil na Facebook.com - polub nas

LaFerrari z rynku wtórnego

Meganews

Pierwszy produkcyjny egzemplarz najnowszego modelu LaFerrari już pojawił się na rynku wtórnym w ofercie niemieckiej firmy SEMCO GmbH.


Supersamochód zadebiutował podczas salonu samochodowego w Genewie w zeszłym roku. Powstało zaledwie 499 sztuk, z których każda kosztowała 1 300 000 euro. Cena „używanego” egzemplarza z przebiegiem… 200 kilometrów została ustalona na 2 380 000 euro! Po raz kolejny okazuje się zatem, że ekskluzywne samochody są doskonałą lokatą kapitału i „maszynką” do pomnażania pieniędzy.

 

Następca modelu Enzo otrzymał silnik V12 o pojemności 6,3 litra i mocy 800 KM osiąganej przy 9000 obr./min. Dodatkowym źródłem napędu jest silnik elektryczny generujący 163 KM, który zwiększa całkowitą moc układu do 963 KM, a maksymalny moment obrotowy do 900 Nm.

 

LaFerrari przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy, natomiast na rozpędzenie samochodu do 200 km/h potrzeba około 7 sekund. Sprint ze startu zatrzymanego do 300 km/h zajmuje 15 sekund, a prędkość maksymalna wynosi ponad 350 km/h.

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »