Nasz profil na Facebook.com - polub nas

LaFerrari z rynku wtórnego

Meganews

Pierwszy produkcyjny egzemplarz najnowszego modelu LaFerrari już pojawił się na rynku wtórnym w ofercie niemieckiej firmy SEMCO GmbH.


Supersamochód zadebiutował podczas salonu samochodowego w Genewie w zeszłym roku. Powstało zaledwie 499 sztuk, z których każda kosztowała 1 300 000 euro. Cena „używanego” egzemplarza z przebiegiem… 200 kilometrów została ustalona na 2 380 000 euro! Po raz kolejny okazuje się zatem, że ekskluzywne samochody są doskonałą lokatą kapitału i „maszynką” do pomnażania pieniędzy.

 

Następca modelu Enzo otrzymał silnik V12 o pojemności 6,3 litra i mocy 800 KM osiąganej przy 9000 obr./min. Dodatkowym źródłem napędu jest silnik elektryczny generujący 163 KM, który zwiększa całkowitą moc układu do 963 KM, a maksymalny moment obrotowy do 900 Nm.

 

LaFerrari przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy, natomiast na rozpędzenie samochodu do 200 km/h potrzeba około 7 sekund. Sprint ze startu zatrzymanego do 300 km/h zajmuje 15 sekund, a prędkość maksymalna wynosi ponad 350 km/h.

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »