Nasz profil na Facebook.com - polub nas

LaFerrari z rynku wtórnego

Meganews

Pierwszy produkcyjny egzemplarz najnowszego modelu LaFerrari już pojawił się na rynku wtórnym w ofercie niemieckiej firmy SEMCO GmbH.


Supersamochód zadebiutował podczas salonu samochodowego w Genewie w zeszłym roku. Powstało zaledwie 499 sztuk, z których każda kosztowała 1 300 000 euro. Cena „używanego” egzemplarza z przebiegiem… 200 kilometrów została ustalona na 2 380 000 euro! Po raz kolejny okazuje się zatem, że ekskluzywne samochody są doskonałą lokatą kapitału i „maszynką” do pomnażania pieniędzy.

 

Następca modelu Enzo otrzymał silnik V12 o pojemności 6,3 litra i mocy 800 KM osiąganej przy 9000 obr./min. Dodatkowym źródłem napędu jest silnik elektryczny generujący 163 KM, który zwiększa całkowitą moc układu do 963 KM, a maksymalny moment obrotowy do 900 Nm.

 

LaFerrari przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy, natomiast na rozpędzenie samochodu do 200 km/h potrzeba około 7 sekund. Sprint ze startu zatrzymanego do 300 km/h zajmuje 15 sekund, a prędkość maksymalna wynosi ponad 350 km/h.

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Kupując akcesoria samochodowe musimy wziąć pod uwagę, że wpływają one nie tylko na naszą wygodę, ale również bezpieczeństwo. Inwestycja w produkty słabej jakości to strata pieniędzy. Po pierwsze w większości przypadków nie posłużą nam dłużej niż kilka tygodni. Po drugie są zawodne i nigdy nie wiadomo, kiedy odmówią posłuszeństwa. Może się to stać w najmniej […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Zakup samochodu to ważna inwestycja, wymagająca namysłu. Przyszli właściciele nowych czterech kółek niejednokrotnie stają w takich momentach przed wielkimi dylematami, które nie sprowadzają się tylko do wyboru marki i segmentu. Popularne marki takie jak Toyota, Skoda, Opel czy Kia oferują na pozór podobne modele w poszczególnych segmentach, ale różnice między nimi są większe niż się […]

Komentarzy: 0 skomentuj »