Nasz profil na Facebook.com - polub nas

LaFerrari z rynku wtórnego

Meganews

Pierwszy produkcyjny egzemplarz najnowszego modelu LaFerrari już pojawił się na rynku wtórnym w ofercie niemieckiej firmy SEMCO GmbH.


Supersamochód zadebiutował podczas salonu samochodowego w Genewie w zeszłym roku. Powstało zaledwie 499 sztuk, z których każda kosztowała 1 300 000 euro. Cena „używanego” egzemplarza z przebiegiem… 200 kilometrów została ustalona na 2 380 000 euro! Po raz kolejny okazuje się zatem, że ekskluzywne samochody są doskonałą lokatą kapitału i „maszynką” do pomnażania pieniędzy.

 

Następca modelu Enzo otrzymał silnik V12 o pojemności 6,3 litra i mocy 800 KM osiąganej przy 9000 obr./min. Dodatkowym źródłem napędu jest silnik elektryczny generujący 163 KM, który zwiększa całkowitą moc układu do 963 KM, a maksymalny moment obrotowy do 900 Nm.

 

LaFerrari przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy, natomiast na rozpędzenie samochodu do 200 km/h potrzeba około 7 sekund. Sprint ze startu zatrzymanego do 300 km/h zajmuje 15 sekund, a prędkość maksymalna wynosi ponad 350 km/h.

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »

dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar Hiroshi Masuoka jest także uznanym ekspertem w kwestii eco-drivingu. Jego wizyta w Polsce dała okazję do stworzenia krótkiego filmiku, w którym Hiroshi Masuoka wymienia i demonstruje najważniejsze techniki i zasady ekonomicznej jazdy.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Garaż to miejsce nie tylko do parkowania samochodu, ale także przechowywania rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu. Warto przemyśleć jego oświetlenie, aby można było wszystko bez problemu w nim znaleźć.

Komentarzy: 0 skomentuj »