Nasz profil na Facebook.com - polub nas

LaFerrari z rynku wtórnego

Meganews

Pierwszy produkcyjny egzemplarz najnowszego modelu LaFerrari już pojawił się na rynku wtórnym w ofercie niemieckiej firmy SEMCO GmbH.


Supersamochód zadebiutował podczas salonu samochodowego w Genewie w zeszłym roku. Powstało zaledwie 499 sztuk, z których każda kosztowała 1 300 000 euro. Cena „używanego” egzemplarza z przebiegiem… 200 kilometrów została ustalona na 2 380 000 euro! Po raz kolejny okazuje się zatem, że ekskluzywne samochody są doskonałą lokatą kapitału i „maszynką” do pomnażania pieniędzy.

 

Następca modelu Enzo otrzymał silnik V12 o pojemności 6,3 litra i mocy 800 KM osiąganej przy 9000 obr./min. Dodatkowym źródłem napędu jest silnik elektryczny generujący 163 KM, który zwiększa całkowitą moc układu do 963 KM, a maksymalny moment obrotowy do 900 Nm.

 

LaFerrari przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy, natomiast na rozpędzenie samochodu do 200 km/h potrzeba około 7 sekund. Sprint ze startu zatrzymanego do 300 km/h zajmuje 15 sekund, a prędkość maksymalna wynosi ponad 350 km/h.

 

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Toyota i Lexus zostali partnerami technologicznymi Plenerów Film Spring Open 2017. Obie marki udostępniły organizatorom samochody do transportu gości warsztatów. W ubiegłych latach gwiazdami wydarzenia byli m.in. Natalie Portman, Juliette Binoche, twórca efektów specjalnych Neil Corbould, scenograf Allan Starski i producentki filmowe Mia Bayes oraz Ewa Puszczyńska.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »