Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Kupno samochodu poprzez kredyt gotówkowy – czy się opłaca?

Meganews

Ładne, nowe, a co najważniejsze bezawaryjne auto to marzenie wielu osób, jednak ceny nowych samochodów prosto od dealera, często przerastają możliwości finansowe naszych rodaków. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu na kredyt. Problem pojawia się jednak, kiedy przychodzi do decyzji, jaki konkretnie kredyt chcemy zaciągnąć. Banki oferują nam bowiem wiele produktów finansowych, każdy opatrzony inną marżą czy odsetkami – jak więc wybrać ten, który będzie dla nas najlepszy, a  co za tym idzie najtańszy? Jedną z możliwości jest szybki kredyt gotówkowy, jednak czy warto zaciągać takie zobowiązanie by sfinansować wymarzone auto?

Kredyt gotówkowy – co musisz wiedzieć?

W najprostszym tłumaczeniu jest to kredyt, który zaciągamy w banku na dowolny cel – warunki jego otrzymania oraz spłaty ustalamy oczywiście z instytucją, w której podpisujemy takową umowę. To ile pieniędzy możemy otrzymać, w największej mierze uzależnione jest od naszych dochodów i zdolności kredytowej. To najlepsze rozwiązanie w sytuacji, w której gotówki potrzebujemy na już. Do zaciągnięcia takiego kredytu najczęściej wystarczy dowód osobisty i zaświadczenie o zarobkach. Do największych zalet kredytu gotówkowego, który zaciągamy na zakup samochodu to:

 • krótki czas potrzebny na pozyskanie środków,
 • minimum formalności,
 • po zakupie jesteśmy jedynym właścicielem auta (odwrotnie niż np. w leasingu),
 • pieniądze z kredytu możesz wykorzystać na dowolny inny cel.

Jak widać zaciągnięcie kredytu gotówkowego na samochód może w łatwy i szybki sposób pomóc nam w spełnieniu marzenia o idealnym aucie (sprawdź najlepsze kredyty gotówkowe). Niestety, przyjdzie nam za niego sporo zapłacić, największą wadą tej formy kredytowania jest wysokie oprocentowanie.

A może kredyt samochodowy?

Jest to kredyt, który otrzymujemy na konkretny cel – w tym przypadku będzie to kupno samochodu. Warto dodać, że wiążę się to z każdym pojazdem silnikowym, jak choćby ciągnik czy motocykl. Kwota takiego kredytu jest praktycznie nieograniczona, jednak do jego otrzymania niezbędne będzie zabezpieczenie w postaci depozytu karty pojazdu, weksla In blanco czy cesji polisy AC. To rozwiązanie opłaca się raczej osobom, które przymierzają się do kupna droższego pojazdu – np. maszyn rolnych. Mówiąc o zaletach tej formy kredytowania, trzeba wspomnieć o:

 • bardzo dużym wyborze kredytów samochodowych na rynku,
 • niskim oprocentowaniu.

Niestety te dwie zalety skutecznie przytłaczane są przez wady tej formy kredytowania, zaciągając kredyt samochodowy, musimy mieć świadomość:

 • długiego czasu, który trzeba będzie poświęcić na załatwienie formalności,
 • często niezbędnego wkładu własnego,
 • dodatkowych zabezpieczeń kredytu dla banku,
 • faktu, że jesteśmy tylko współwłaścicielami auta,
 • pieniądze z kredytu muszą w całości zostać przeznaczone na zakup auta.

Co więc opłaca się najbardziej?

Jeżeli szukacie samochodu dla siebie i rodziny czyli auta, które ma wam posłużyć przez kilka najbliższych lat, po czym będziecie mogli je sprzedać i kupić nowe – powinniście zdecydować się na kredyt gotówkowy. Pieniądze otrzymacie praktycznie od ręki, bez zbędnych formalności a auto będzie po prostu wasze. Jest to najlepsze i najszybsze rozwiązanie, trzeba jednak mieć świadomość, że nie należy ono do najtańszych, jednak system ratalny ma to do siebie, że nie odczuwamy tych opłat w zbyt dużym stopniu.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Trasa o długości ponad 10 tysięcy kilometrów i 14 europejskich stolic w 18 dni – tak w skrócie wygląda plan The eMobi Road to COP – czyli wyprawy Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności elektrycznym Mustangiem Mach-E przez Europę z finałem w Glasgow, aby podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP 26 wręczyć petycję o ustanowienie Światowego Dnia Elektryczności.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Hyundai to obecnie największa marka samochodów, jeśli chodzi o rynek koreański. Szybko uzyskała ona światową sławę i nie wzięło się to z przypadku. Dużą zaletą marki jest wszechstronność pojazdów, gdzie można znaleźć sporą ofertę sedanów, hatchbacków, samochodów sportowych, SUVów i VANów. Czym wyróżniają się nowe samochody Hyundai i w czym są one lepsze od konkurencji? 

Komentarzy: 0 skomentuj »