Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Mimo kryzysu sprzedaż Lamborghini rośnie

Meganews

Firma Lamborghini już trzeci rok z rzędu notuje wzrost sprzedaży. Ubiegły rok producent supersportowych samochodów zamknął z wynikiem 2 121 aut dostarczonych klientom. To o 38 sztuk więcej, niż w roku 2012.


„Doskonałe wyniki sprzedaży za rok 2013 potwierdzają siłę naszej strategii produktowej”, powiedziałStephan Winkelmann, prezes i dyrektor zarządzający Automobili Lamborghini S.p.A. „Wielu nabywców znalazł model Gallardo – mimo, że jego produkcja dobiegła końca w ubiegłym roku – natomiast Aventador pobił wszelkie rekordy sprzedaży wśród aut z silnikiem V12 oferowanych przez Lamborghini. Naszymi największymi rynkami zbytu są Chiny i USA; doskonałe wyniki notujemy też w Japonii i na Bliskim Wschodzie, natomiast w Europie statystyki sprzedaży odzwierciedlają średnią dla tego segmentu rynkowego.”

 

Lamborghini posiada 129 punktów dilerskich w 46 krajach na całym świecie. W tym roku firma zaprezentowała następcę modelu Gallardo, któremu nadano oznaczenie Huracan. Auto zostało wyposażone w silnik V10 o pojemności 5,2 litra, który produkuje 610 KM przy 8250 obr./min. oraz 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 6500 obr./min. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 3,2 sekundy, natomiast sprint ze startu zatrzymanego do 200 km/h trwa 9,9 sekundy. Pierwsze dostawy do klientów zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »