Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Koenigsegg One:1 – w 20 sekund do 400 km/h

Meganews

Christian von Koenigsegg ujawnił kilka faktów dotyczących najnowszego modelu One:1.
Oznaczenie „One:1” odzwierciedla stosunek mocy do masy, który w tym modelu wynosi dokładnie 1:1. Należy przy tym zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych producentów, którzy podają ciężar auta „na sucho”, całkowita masa pojazdu uwzględnia w tym przypadku wszystkie płyny i paliwo w baku. Nowy Koenigsegg będzie więc ważył 1400 kilogramów, a jego silnik rozwijał 1400 KM.

 

Pierwsze symulacje przeprowadzone przez ekspertów firmy sugerują, iż One:1 uzyska bezkonkurencyjne czasy przyspieszeń od 0 do 100, 200, 300 i 400 km/h. Samochód ma katapultować ze startu zatrzymanego do 400 km/h w czasie 20 sekund, czyli aż o 25 sekund szybciej, niż potężne Bugatti Veyron. Prędkość maksymalna wyniesie przynajmniej 450 km/h – również pod tym względem Bugatti Veyron Super Sport World Record Edition (415 km/h lub 431 km/h w wersji ze zdjętym ogranicznikiem prędkości) będzie musiało uznać wyższość szwedzkiej konstrukcji. Koenigsegg prawdopodobnie zdecyduje się jednak na elektroniczne ograniczenie prędkości maksymalnej.

 

Przedstawiciele producenta informują, że prototyp będzie gotowy jeszcze przed końcem 2013 roku, a docelowo powstanie zaledwie sześć egzemplarzy przeznaczonych do sprzedaży. A komu jest potrzeby taki samochód? „Nikomu”, przyznaje Christian von Koenigsegg. „Ale ktoś będzie musiał go chcieć”.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »