Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Koenigsegg One:1 – w 20 sekund do 400 km/h

Meganews

Christian von Koenigsegg ujawnił kilka faktów dotyczących najnowszego modelu One:1.
Oznaczenie „One:1” odzwierciedla stosunek mocy do masy, który w tym modelu wynosi dokładnie 1:1. Należy przy tym zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych producentów, którzy podają ciężar auta „na sucho”, całkowita masa pojazdu uwzględnia w tym przypadku wszystkie płyny i paliwo w baku. Nowy Koenigsegg będzie więc ważył 1400 kilogramów, a jego silnik rozwijał 1400 KM.

 

Pierwsze symulacje przeprowadzone przez ekspertów firmy sugerują, iż One:1 uzyska bezkonkurencyjne czasy przyspieszeń od 0 do 100, 200, 300 i 400 km/h. Samochód ma katapultować ze startu zatrzymanego do 400 km/h w czasie 20 sekund, czyli aż o 25 sekund szybciej, niż potężne Bugatti Veyron. Prędkość maksymalna wyniesie przynajmniej 450 km/h – również pod tym względem Bugatti Veyron Super Sport World Record Edition (415 km/h lub 431 km/h w wersji ze zdjętym ogranicznikiem prędkości) będzie musiało uznać wyższość szwedzkiej konstrukcji. Koenigsegg prawdopodobnie zdecyduje się jednak na elektroniczne ograniczenie prędkości maksymalnej.

 

Przedstawiciele producenta informują, że prototyp będzie gotowy jeszcze przed końcem 2013 roku, a docelowo powstanie zaledwie sześć egzemplarzy przeznaczonych do sprzedaży. A komu jest potrzeby taki samochód? „Nikomu”, przyznaje Christian von Koenigsegg. „Ale ktoś będzie musiał go chcieć”.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »