Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Klasa i nowoczesność. Oto Toyota Auris

Meganews

Auris – flagowy hatchback marki Toyota – od prawie dziesięciu lat niezmiennie zachwyca fachowców rynku motoryzacji, gwarantując swoim użytkownikom niezwykły komfort jazdy. Po debiucie w 2012 roku drugiej generacji Aurisa, tym razem także w wersji z nadwoziem Kombi, samochód tylko zyskał na jakości. Sprawdźmy więc, jakie cechy Toyoty Auris przesądziły o jej kasowym sukcesie i niesłabnącej popularności.

 

Estetyka i funkcjonalność

Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce. Jak jednak nie ulec niezwykłemu designowi Toyoty Auris, reprezentującemu swoją sylwetką dynamikę i nowoczesność? Zdecydowanie naznaczone linie, pełne lampy typu LED, silnie zaakcentowane wloty powietrza i przetłoczenia na karoserii, czy wreszcie 17” felgi aluminiowe i przyciemniane szyby – Auris po prostu kusi swoim wyglądem! Imponującym kształtom nadwozia wtóruje niezwykle funkcjonalne i eleganckie wnętrze i automatyczną klimatyzację. Nie sposób nie wspomnieć również o niezwykle obszernym bagażniku, o pojemności 360 litrów, a w wersji Touring Sport aż 600 !

Pełne bezpieczeństwo

Wzorcowy samochód nie tylko przyciąga oko, ale też sprawia, że jego użytkownik czuje się za kierownicą pewnie i bezpiecznie. Inżynierowie Toyoty dobrze zdawali sobie z tego sprawę, czyniąc model Auris jednym z najbezpieczniejszych aut kompaktowych na rynku. Poza powszechnie już stosowanymi rozwiązaniami technicznymi, mającym zapobiegać wypadkom i minimalizować ich skutki dzięki rewolucyjnemu pakietowi bezpieczeństwa czynnego – Toyota Safety Sense. Stanowi on swoisty ,,szósty zmysł” kierowcy, w porę informujący o występujących na drodze zagrożeniach.

Napęd hybrydowy.

W 2013 roku nastąpił wielki debiut Toyoty Auris w wydaniu z napędem hybrydowym – Hybrid Synergy Drive. Cóż to oznacza dla potencjalnych kierowców? Przede wszystkim niższe zużycie paliwa, a więc także daleko idącą oszczędność pieniędzy. Hybrydowy Auris zapewnia bardzo dobre osiągi oraz niezawodność przez cały okres użytkowania. Na komfort jazdy tym modelem wpływa również automatyczna, bezstopniowa skrzynia E-CVT, czyniąc jazdę przyjemną i bezstresową. Najlepszą cenzurkę Toyocie Auris wystawili jej polscy użytkownicy – w 2014 roku Auris stał się najchętniej kupowanym w kraju samochodem z napędem hybrydowym. I Ty możesz dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy modelu Toyota Auris. Wystarczy, że odwiedzisz jeden z salonów marki Toyota. Takim miejscem jest np. salon Toyota Konsek w Rybniku.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Toyota i Lexus zostali partnerami technologicznymi Plenerów Film Spring Open 2017. Obie marki udostępniły organizatorom samochody do transportu gości warsztatów. W ubiegłych latach gwiazdami wydarzenia byli m.in. Natalie Portman, Juliette Binoche, twórca efektów specjalnych Neil Corbould, scenograf Allan Starski i producentki filmowe Mia Bayes oraz Ewa Puszczyńska.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »