Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Klasa i nowoczesność. Oto Toyota Auris

Meganews

Auris – flagowy hatchback marki Toyota – od prawie dziesięciu lat niezmiennie zachwyca fachowców rynku motoryzacji, gwarantując swoim użytkownikom niezwykły komfort jazdy. Po debiucie w 2012 roku drugiej generacji Aurisa, tym razem także w wersji z nadwoziem Kombi, samochód tylko zyskał na jakości. Sprawdźmy więc, jakie cechy Toyoty Auris przesądziły o jej kasowym sukcesie i niesłabnącej popularności.

 

Estetyka i funkcjonalność

Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce. Jak jednak nie ulec niezwykłemu designowi Toyoty Auris, reprezentującemu swoją sylwetką dynamikę i nowoczesność? Zdecydowanie naznaczone linie, pełne lampy typu LED, silnie zaakcentowane wloty powietrza i przetłoczenia na karoserii, czy wreszcie 17” felgi aluminiowe i przyciemniane szyby – Auris po prostu kusi swoim wyglądem! Imponującym kształtom nadwozia wtóruje niezwykle funkcjonalne i eleganckie wnętrze i automatyczną klimatyzację. Nie sposób nie wspomnieć również o niezwykle obszernym bagażniku, o pojemności 360 litrów, a w wersji Touring Sport aż 600 !

Pełne bezpieczeństwo

Wzorcowy samochód nie tylko przyciąga oko, ale też sprawia, że jego użytkownik czuje się za kierownicą pewnie i bezpiecznie. Inżynierowie Toyoty dobrze zdawali sobie z tego sprawę, czyniąc model Auris jednym z najbezpieczniejszych aut kompaktowych na rynku. Poza powszechnie już stosowanymi rozwiązaniami technicznymi, mającym zapobiegać wypadkom i minimalizować ich skutki dzięki rewolucyjnemu pakietowi bezpieczeństwa czynnego – Toyota Safety Sense. Stanowi on swoisty ,,szósty zmysł” kierowcy, w porę informujący o występujących na drodze zagrożeniach.

Napęd hybrydowy.

W 2013 roku nastąpił wielki debiut Toyoty Auris w wydaniu z napędem hybrydowym – Hybrid Synergy Drive. Cóż to oznacza dla potencjalnych kierowców? Przede wszystkim niższe zużycie paliwa, a więc także daleko idącą oszczędność pieniędzy. Hybrydowy Auris zapewnia bardzo dobre osiągi oraz niezawodność przez cały okres użytkowania. Na komfort jazdy tym modelem wpływa również automatyczna, bezstopniowa skrzynia E-CVT, czyniąc jazdę przyjemną i bezstresową. Najlepszą cenzurkę Toyocie Auris wystawili jej polscy użytkownicy – w 2014 roku Auris stał się najchętniej kupowanym w kraju samochodem z napędem hybrydowym. I Ty możesz dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy modelu Toyota Auris. Wystarczy, że odwiedzisz jeden z salonów marki Toyota. Takim miejscem jest np. salon Toyota Konsek w Rybniku.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »