Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Jak oświetlić garaż?

Meganews

Garaż to miejsce nie tylko do parkowania samochodu, ale także przechowywania rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu. Warto przemyśleć jego oświetlenie, aby można było wszystko bez problemu w nim znaleźć.

 

Jak wykorzystać naturalne oświetlenie do garażu?

Rozmieszczenie mebli w garażu nie jest jedynym elementem, o jakim musimy pamiętać. Planując urządzenie tego pomieszczenia, powinniśmy dokładnie zastanowić się jak rozplanować oświetlenie, aby było one praktyczne i docierało w każde ważne dla nas miejsce. Pamiętajmy, że nie tylko sztuczne oświetlenie jest ważne, także w garażu warto zastanowić się nad zamontowaniem okien, które pozwolą nam na wykorzystanie naturalnego światła do oświetlenia garażu. Pozwoli nam to na zaoszczędzenie energii elektrycznej, a tym samym na zaoszczędzenie pieniędzy. Najczęściej w garażu montowane są okna z luksferów, ponieważ jest to najtańsze i najlepsze rozwiązanie. Tak przeszklony garaż doświetli pomieszczenia, ale uniemożliwi niepożądanym osobom, sprawdzenie co znajduje się w jego środku.

Inspiruj się u sprawdzonego producenta oświetlenia LED

Klusdesign.pl ma w swojej ofercie zarówno profile, jak i oprawy LED, które sprawdzą się do oświetlenia garażu, domu, czy też biura. Kupując oprawy LED, warto bliżej się przyjrzeć oferowanemu przez tego producenta oświetleniu.

20131121131442510

Źródło: Klusdesign.pl

Jak oświetlić garaż sztucznym oświetleniem?

Kiedy zamontujemy już takie okna w naszym garażu, przychodzi czas na zamontowanie sztucznego oświetlenia. Najczęściej wybieranym rodzajem oświetlenia do tego celu są profile LED, montuje się je wzdłuż jednej ze ścian zazwyczaj nad samym sufitem. Do ogólnego oświetlenia możemy także wykorzystać oprawy LED sufitowe. Kiedy nasz garaż służy nam także do przechowywania różnych rzeczy, czy rozwijamy w nim różne hobby, warto zainstalować punktowe oświetlenie. Oprawy ledowe możemy zamontować centralnie nad miejscem, gdzie parkujemy oraz w miejscach, gdzie znajduje się stół, czy też szafka z narzędziami do tego celu możemy wykorzystać oprawy LED naścienne. Warto także zastanowić się nad przenośmy oświetleniem jak np. lampy halogenowe, czy oprawy LED stojące. Takie oświetlenie pozwoli nam na doświetlenie w momencie, kiedy reszta źródeł światła nie będzie wystarczająca.

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Jako napęd posiadają jeden lub więcej silników elektrycznych. Jakie są zalety takich samochodów? Koszt eksploatacji jest stosunkowo niski w porównaniu do aut zasilanych paliwem. Silniki elektryczne nie mają obiegu oleju, ani układu chłodzącego, zwykle chłodzone są powietrzem, nie mają rozrządu, rozrusznika, skrzyni biegów i wielu podzespołów, […]

Komentarzy: 0 skomentuj »