Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Internauci kochają Lexusa

Meganews

Jak zmierzyć sukces marki w mediach społecznościowych? Nie wystarczy tylko podsumować liczbę „lajków” czy udostępnień, ponieważ „Lubię to!” to nie to samo, co „Kocham to!”.

 


Serwis Hootsuite stworzył tzw. listę miłości („The Love List”), badając reakcje internautów na największe marki prowadzące kampanie promocyjne w sieci. Eksperci przeanalizowali miliony opinii i postów, w których padła nazwa jednej z ponad 450 firm uwzględnionych w badaniu, a następnie zamienili je na wynik liczbowy z wykorzystaniem narzędzia o nazwie uberVU.

 

Na ostateczny wynik składają się trzy główne elementy: całkowita liczba wzmianek o marce w mediach, nastawienie do marki (tzw. „sentiment score”, czyli sposób, w jaki internauci wypowiadają się o marce) oraz liczba postów na temat danej marki, w których padło słowo „kocham”.

 

Z najnowszego badania wynika, że najbardziej „kochaną” marką motoryzacyjną jest Lexus, który z wynikiem 79,879 pkt. wyprzedził Audi, Hondę, Mercedesa i BMW, plasując się tym samym na 101 miejscu w klasyfikacji generalnej wszystkich firm. Pierwsze miejsce na liście zajmuje Dove (99,654 pkt.), drugie producent artykułów dla zwierząt domowych Friskies (98,716 pkt.), a trzecie amerykański dom towarowy Kohl’s (98,225 pkt.).

 

Pełna lista „The Love List” znajduje się tutaj.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Łożysko to najczęściej wykorzystywany element w maszynach i wszelkiego rodzaju mechanizmach. Jego rodzaje zależą od funkcji do których są przeznaczone, dlatego każde z nich ma inną budowę oraz działanie. Niektóre z łożysk doskonale przenoszą obciążenia promieniowe, aa zaś kolejne łatwo pracują z obciążeniem osiowym. Takich zastosowań można wymieniać wiele, dlatego warto wspomnieć, że właściwy dobór […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Coraz popularniejsze stają się wyjazdy zagraniczne organizowane samodzielnie, bez udziału biura podróży. Tego rodzaju wakacje to niesamowita przygoda, która pozwala na pełną swobodę – nie jesteśmy uzależnieni od innych uczestników wycieczek fakultatywnych czy programu przygotowanego przez organizatora wyjazdu. Wszystko odbywa się, jak chcemy i kiedy chcemy – nie mamy żadnych ograniczeń. Musimy jedynie pamiętać o […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Mówiąc o silnikach doładowanych w odróżnieniu od wolnossących, mamy zwykle na myśli jednostki turbodoładowane. Nie jest to jednak dokładnie to samo – w nowej Toyocie Yaris GRMN zastosowano sprężarkę z napędem mechanicznym. Czym się ona różni od turbosprężarki i jakie ma w stosunku do niej zalety?

Komentarzy: 0 skomentuj »