Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Internauci kochają Lexusa

Meganews

Jak zmierzyć sukces marki w mediach społecznościowych? Nie wystarczy tylko podsumować liczbę „lajków” czy udostępnień, ponieważ „Lubię to!” to nie to samo, co „Kocham to!”.

 


Serwis Hootsuite stworzył tzw. listę miłości („The Love List”), badając reakcje internautów na największe marki prowadzące kampanie promocyjne w sieci. Eksperci przeanalizowali miliony opinii i postów, w których padła nazwa jednej z ponad 450 firm uwzględnionych w badaniu, a następnie zamienili je na wynik liczbowy z wykorzystaniem narzędzia o nazwie uberVU.

 

Na ostateczny wynik składają się trzy główne elementy: całkowita liczba wzmianek o marce w mediach, nastawienie do marki (tzw. „sentiment score”, czyli sposób, w jaki internauci wypowiadają się o marce) oraz liczba postów na temat danej marki, w których padło słowo „kocham”.

 

Z najnowszego badania wynika, że najbardziej „kochaną” marką motoryzacyjną jest Lexus, który z wynikiem 79,879 pkt. wyprzedził Audi, Hondę, Mercedesa i BMW, plasując się tym samym na 101 miejscu w klasyfikacji generalnej wszystkich firm. Pierwsze miejsce na liście zajmuje Dove (99,654 pkt.), drugie producent artykułów dla zwierząt domowych Friskies (98,716 pkt.), a trzecie amerykański dom towarowy Kohl’s (98,225 pkt.).

 

Pełna lista „The Love List” znajduje się tutaj.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »

dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar Hiroshi Masuoka jest także uznanym ekspertem w kwestii eco-drivingu. Jego wizyta w Polsce dała okazję do stworzenia krótkiego filmiku, w którym Hiroshi Masuoka wymienia i demonstruje najważniejsze techniki i zasady ekonomicznej jazdy.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Garaż to miejsce nie tylko do parkowania samochodu, ale także przechowywania rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu. Warto przemyśleć jego oświetlenie, aby można było wszystko bez problemu w nim znaleźć.

Komentarzy: 0 skomentuj »