Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Internauci kochają Lexusa

Meganews

Jak zmierzyć sukces marki w mediach społecznościowych? Nie wystarczy tylko podsumować liczbę „lajków” czy udostępnień, ponieważ „Lubię to!” to nie to samo, co „Kocham to!”.

 


Serwis Hootsuite stworzył tzw. listę miłości („The Love List”), badając reakcje internautów na największe marki prowadzące kampanie promocyjne w sieci. Eksperci przeanalizowali miliony opinii i postów, w których padła nazwa jednej z ponad 450 firm uwzględnionych w badaniu, a następnie zamienili je na wynik liczbowy z wykorzystaniem narzędzia o nazwie uberVU.

 

Na ostateczny wynik składają się trzy główne elementy: całkowita liczba wzmianek o marce w mediach, nastawienie do marki (tzw. „sentiment score”, czyli sposób, w jaki internauci wypowiadają się o marce) oraz liczba postów na temat danej marki, w których padło słowo „kocham”.

 

Z najnowszego badania wynika, że najbardziej „kochaną” marką motoryzacyjną jest Lexus, który z wynikiem 79,879 pkt. wyprzedził Audi, Hondę, Mercedesa i BMW, plasując się tym samym na 101 miejscu w klasyfikacji generalnej wszystkich firm. Pierwsze miejsce na liście zajmuje Dove (99,654 pkt.), drugie producent artykułów dla zwierząt domowych Friskies (98,716 pkt.), a trzecie amerykański dom towarowy Kohl’s (98,225 pkt.).

 

Pełna lista „The Love List” znajduje się tutaj.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Hyundai oficjalnie zaprezentował całkowicie nowy model KONA, który jesienią tego roku trafi do sprzedaży w Europie. Model KONA, którego światowa premiera odbyła się w Seulu, a europejska w Mediolanie, jest przedstawicielem segmentu B-SUV i charakteryzuje się nowoczesną, progresywną stylistyką, wysokiej jakości wyposażeniem, licznymi opcjami współpracy z elektronicznymi urządzeniami zewnętrznymi oraz rozwiązaniami najnowszej generacji z zakresu […]

Komentarzy: 0 skomentuj »