Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Insignia w nowych barwach

Meganews

Na polskich drogach występują w barwach policyjnych, na zachodzie wkrótce pojawią się w malowaniu służb ratownictwa medycznego i straży pożarnej. Podczas targów RETTmobil 2014 Opel przedstawił model Insignia Country Tourer pełniący rolę ambulansu oraz pojazdu dowodzenia dla straży pożarnej.


Opel Insignia Country Tourer przeznaczony dla ratownictwa medycznego wyróżnia się odblaskowym, jaskrawo-czerwonym kolorem nadwozia, niebieskimi literami „AMBULANCE” na przednich drzwiach i pokrywie silnika, dwoma światłami błyskowymi LED z przodu, tylnymi światłami ostrzegawczymi oraz pomarańczowym światłem błyskowym w tylnej części dachu.

 

Wyposażenie wnętrza obejmuje układ elektryczny o napięciu 230 V, moduł obejścia zapłonu, przygotowanie do montażu analogowej i cyfrowej radiostacji, a także miejsce do przechowywania danych o wypadku. Dostępne są różne wersje systemów sygnalizacyjnych dla pojazdów uprzywilejowanych.

 

Insignia Country Tourer spełnia również wymagania stawiane pojazdom dowodzenia straży pożarnej. Tę wersję cechują czerwono-biało-żółte nadwozie oraz napis „FIRE BRIGADE” na masce i drzwiach, duży i wyraźny numer alarmowy 112, a także światła pojazdu uprzywilejowanego na dachu.

 

Pojazdy specjalistyczne Opla są produkowane we współpracy z firmą Opel Special Vehicles GmbH (OSV) oraz certyfikowanymi partnerami specjalizującymi się w zabudowach nadwozi.

 

Targi sprzętu i pojazdów dla służb ratunkowych RETTmobil 2014 odbywają się w Fuldzie w dniach 14–16 maja.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »