Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Infiniti Q80 Inspiration – uczta dla zmysłów

Meganews

Infiniti zaprezentuje w Paryżu model Q80 Inspiration – swoją wizję samochodu oferującego luksusowe warunki podróżowania.

 


Q80 Inspiration to czteromiejscowy „fastback”. Samochód ma 5052 milimetry długości i duży, bo wynoszący 3103 mm rozstaw osi. Dla konceptu opracowano specjalne, 22-calowe felgi aluminiowe o pięciu podwójnych ramionach. Model szokuje imponującą bryłą o szerokości 2027 mm i wysokości 1350 mm.

 

Co ciekawe, w nadwoziu nie ma bocznych lusterek, które zakłócałyby urok charakterystycznego profilu. Przeszklony dach w kształcie kropli deszczu jest wykonany z lekkiego, ale doskonale izolującego akustycznie szkła. Portalowe drzwi pozwalają na zaprezentowanie kabiny w pełnej krasie, a przy tym ułatwiają kierowcy oraz pasażerom wsiadanie i wysiadanie.

 

Kabina oferuje cztery miejsca – przestronnie ustawione fotele „1+1+1+1” otaczają elementy wykonane z włókna węglowego, aluminium i skóry. Lekkie i sztywne podwozie, zastosowane z myślą o zaawansowanym zawieszeniu adaptacyjnym, dopełniono szkłem o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

 

Do stylistyki i elementów technologicznych konceptu będą regularnie odwoływać się w najbliższych latach cztery studia projektowe Infiniti, rozlokowane w różnych częściach globu.

 

Podczas paryskiej prezentacji konceptu Q80 Inspiration, przedstawiciele Infiniti zdradzą też szczegóły dotyczące hybrydowej, benzynowo-elektrycznej jednostki napędowej, która znajdzie się pod maską tego modelu.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »