Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Infiniti Q80 Inspiration – uczta dla zmysłów

Meganews

Infiniti zaprezentuje w Paryżu model Q80 Inspiration – swoją wizję samochodu oferującego luksusowe warunki podróżowania.

 


Q80 Inspiration to czteromiejscowy „fastback”. Samochód ma 5052 milimetry długości i duży, bo wynoszący 3103 mm rozstaw osi. Dla konceptu opracowano specjalne, 22-calowe felgi aluminiowe o pięciu podwójnych ramionach. Model szokuje imponującą bryłą o szerokości 2027 mm i wysokości 1350 mm.

 

Co ciekawe, w nadwoziu nie ma bocznych lusterek, które zakłócałyby urok charakterystycznego profilu. Przeszklony dach w kształcie kropli deszczu jest wykonany z lekkiego, ale doskonale izolującego akustycznie szkła. Portalowe drzwi pozwalają na zaprezentowanie kabiny w pełnej krasie, a przy tym ułatwiają kierowcy oraz pasażerom wsiadanie i wysiadanie.

 

Kabina oferuje cztery miejsca – przestronnie ustawione fotele „1+1+1+1” otaczają elementy wykonane z włókna węglowego, aluminium i skóry. Lekkie i sztywne podwozie, zastosowane z myślą o zaawansowanym zawieszeniu adaptacyjnym, dopełniono szkłem o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

 

Do stylistyki i elementów technologicznych konceptu będą regularnie odwoływać się w najbliższych latach cztery studia projektowe Infiniti, rozlokowane w różnych częściach globu.

 

Podczas paryskiej prezentacji konceptu Q80 Inspiration, przedstawiciele Infiniti zdradzą też szczegóły dotyczące hybrydowej, benzynowo-elektrycznej jednostki napędowej, która znajdzie się pod maską tego modelu.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »