Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Infiniti Q60 concept oficjalnie

Meganews

Po szumnych zapowiedziach Infiniti opublikowało pierwsze zdjęcie konceptu Q60.

 

 


Auto określane przez marketingowców Infiniti, jako „sportowe coupe segmentu premium” nawiązuje stylizacyjnie do konceptu Q80, co widać głównie w nisko poprowadzonej linii dachu. Z drugiej strony w oczy rzucają się elementy zapożyczone z modelu Q50 Eau Rouge, jak chociażby wloty powietrza umieszczone za przednimi nadkolami.

 

Q60 został osadzony na masywnych obręczach aluminiowych o średnicy 21cali, których ramiona przypominają kształtem łopatki turbiny. Ponadto, nadwozie ozdabiają wydatne przetłoczenia i chromowane akcenty dekoracyjne.

Z informacji podanych przez Infiniti wynika, że wewnątrz znajdą się skórzane fotele przypominające te zastosowane we wspomnianym Q80, natomiast elementem wieńczącym całość mają być ekskluzywne dodatki z ręcznie wyszywanej skóry i włókna węglowego.

Infiniti Q60 będzie miało swoją premierę 13 stycznia na targach NAIAS w Detroit. Samochód wejdzie do produkcji seryjnej w 2015 roku i będzie wytwarzany w Wielkiej Brytanii. W 2017 roku ruszy tez produkcja w Meksyku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: