Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Infiniti Q50 Eau Rouge pobije BMW M3… ceną

Meganews

Coraz więcej wiadomo na temat Infiniti Q50 Eau Rouge, które wciąż posiada status „jeżdżącego prototypu”, przy czym nieoficjalnie wiadomo, że odmiana seryjna już niedługo pojawi się na rynku.

 


Prezes Infiniti Johan de Nysschen ujawnił w rozmowie z dziennikarzami Motor Trend, iż model ten będzie kosztował około 100 000 dolarów, więc będzie dużo droższy od konkurencyjnego BMW M3. Samochód ma jednak być nieco bardziej ekskluzywny ze względu na ograniczoną liczbę egzemplarzy, które będą sprzedawane tylko przez dwa lata.

 

Obecnie trwają prace nad usprawnieniem skrzyni biegów prototypu, która ma oferować rekordowo krótkie czasy zmiany przełożeń. Dodatkowo, inżynierowie Infiniti chcą zainstalować w aucie mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

 

Q50 Eau Rouge zostanie wyposażony w silnik V6 o pojemności 3,7 litra i mocy 568 KM, który zapewni sportowemu Infiniti przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż cztery sekundy i pozwoli pędzić z maksymalną prędkością 290 km/h.

 

Niewykluczone, że ta wysilona jednostka znajdzie się pod maską dwóch innych konstrukcji Infiniti – ekskluzywnego coupe i sportowej odmiany modelu Q60.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »