Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Infiniti Q50 Eau Rouge pobije BMW M3… ceną

Meganews

Coraz więcej wiadomo na temat Infiniti Q50 Eau Rouge, które wciąż posiada status „jeżdżącego prototypu”, przy czym nieoficjalnie wiadomo, że odmiana seryjna już niedługo pojawi się na rynku.

 


Prezes Infiniti Johan de Nysschen ujawnił w rozmowie z dziennikarzami Motor Trend, iż model ten będzie kosztował około 100 000 dolarów, więc będzie dużo droższy od konkurencyjnego BMW M3. Samochód ma jednak być nieco bardziej ekskluzywny ze względu na ograniczoną liczbę egzemplarzy, które będą sprzedawane tylko przez dwa lata.

 

Obecnie trwają prace nad usprawnieniem skrzyni biegów prototypu, która ma oferować rekordowo krótkie czasy zmiany przełożeń. Dodatkowo, inżynierowie Infiniti chcą zainstalować w aucie mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

 

Q50 Eau Rouge zostanie wyposażony w silnik V6 o pojemności 3,7 litra i mocy 568 KM, który zapewni sportowemu Infiniti przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż cztery sekundy i pozwoli pędzić z maksymalną prędkością 290 km/h.

 

Niewykluczone, że ta wysilona jednostka znajdzie się pod maską dwóch innych konstrukcji Infiniti – ekskluzywnego coupe i sportowej odmiany modelu Q60.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »