Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Infiniti i Poltrona Frau – jasna i ciemna strona mocy

Meganews

Podczas tegorocznego Salone del Mobile, czyli najważniejszych na świecie międzynarodowych targów branży wnętrzarskiej, firma Infiniti zaprezentowała dwa specjalne egzemplarze modeli Q50 i QX70, będące owocem współpracy z firmą Poltrona Frau – renomowanym, włoskim wytwórcą mebli.


Oba egzemplarze zostały przeobrażone w centrali Poltrona Frau we włoskim Tolentino z zastosowaniem techniki i materiałów wykorzystywanych w kolekcjach mebli. Zdaniem Infiniti, te dwa ekskluzywne modele obrazują „anielskość” i „demoniczność” i mają zarówno szokować publiczność, jak i ją uwodzić.

 

„Niewinność” hybrydowego Infiniti Q50 podkreśla kolorystyka modelu – lśniąca biel nadwozia i bardzo miękka, biała tapicerka skórzana wnętrza. Z kolei model QX70 w nowym wydaniu prezentuje „ciemną stronę mocy”, o czym świadczy czerń, która zdominowała nadwozie i wnętrze. Przemiana modeli wiąże się więc głównie ze specyficznymi gamami kolorów. Są one inspirowane barwami z wzornika kolorów skór Pelle Frau Colour System.

 

Dla Infiniti QX70 styliści Poltrona Frau wybrali skórę w czarnym odcieniu Pelle Frau Soul Salomon Black z kontrastującymi akcentami w kolorze Ribes (głęboka czerwień jeżyny). Kolor Ribes występuje także w elementach zewnętrznych – w dolnej sekcji zderzaka i oprawie grilla chłodnicy. Relingi dachowe również są wykończone skórą w kolorze Ribes, co perfekcyjnie współgra z czarnym nadwoziem, czarnym satynowym wykończeniem oraz czarnymi 21-calowymi felgami.

 

Z kolei Q50 to prawdziwy rycerz w lśniącej, białej zbroi: kolor lakieru to Zinco, z kontrastującymi akcentami w jasnoniebieskim kolorze Lava. Również w tym przypadku barwy te były do tej pory bardziej kojarzone z meblami Poltrona Frau, niż samochodami. Białe koła, satynowe wykończenie wnętrza i bardzo luksusowe oprawy lusterek zewnętrznych w białej skórze dopełniają tę anielską całość.

 

W obu samochodach zastosowano najbardziej miękką skórę meblową, poddaną 21-etapowemu procesowi garbarskiemu, z którego słynie włoska firma. Do wykończenia każdego z samochodów użyto około 100 metrów kwadratowych skór bydlęcych z miejscowości Arzignano, w pobliżu Vicenzy.

 

Dla każdego samochodu należało ręcznie przyciąć, a następnie ręcznie przyszyć sto różnych sekcji skórzanych, różniących się rozmiarem: od dużych powierzchni podsufitki, aż po małe fragmenty, wykorzystywane w obszyciach łopatek zmiany biegów. Praktycznie każdą powierzchnię wewnątrz wykonano w ten sam sposób, jak meble Poltrona Frau, w związku z czym na cięciu skóry, jej szyciu i owijaniu trzech specjalistów spędziło po prawie 500 godzin przy każdym samochodzie…

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »