Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Honda S660 już za rok w salonach

Meganews

Dobra wiadomość dla fanów roadsterów z niewielkimi silnikami: w przyszłym roku Honda wprowadzi do produkcji model S660, który zadebiutował jako koncept podczas zeszłorocznego salonu w Tokio.


S660 będzie nawiązywał do modelu Beat – małego autka klasy kei car produkowanego przez Hondę w latach 1991-96. Nowy model będzie nawet budowany w tej samej fabryce (Yokkaichi w Japonii), w której powstawał protoplasta.

 

Źródłem napędu będzie trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 0,66 l, który ma zapewnić dynamiczne osiągi, a dzięki centralnemu usytuowaniu doskonałą stabilność całej konstrukcji. Co ciekawe, pod maską pierwszej Hondy Beat również pracowała trzycylindrowa jednostka o pojemności 0,66 litra, przy czym nie była wyposażona w turbodoładowanie, a jej moc oscylowała w granicach 65 KM osiąganych przy 8100 obr./min. To wystarczyło, aby rozpędzić auto ważące 760 kg do 135 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie).

 

„Ten model wyraża swobodne podejście inżynierów Hondy do kwestii tworzenia samochodu, który ma dawać użytkownikowi dużo radości. Nasz zespół zaprojektował to auto z pasją, wykorzystując jednocześnie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne,” mówi o nowym S660 Takanobu Ito, prezes i dyrektor zarządzający Honda Motor Co.

 

Na razie nie wiadomo, czy samochód będzie oferowany poza Japonią, gdzie wejdzie do seryjnej produkcji w 2015 roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Sportowa jazda w codziennych warunkach? Z Abarthem to możliwe! Nowe modele 595 zachwycają rozwiązaniami, które w prostej linii nawiązują do rajdowej przeszłości Skorpiona. Teraz każdy może poczuć za kółkiem więcej doznań – wystarczy tylko dać się nieco ponieść.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Szukasz opon, które sprawdzą się w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach? A może zależy ci na ponadprzeciętnej jakości wykonania i trwałości gwarantowanej na długie lata? Mamy to, czego szukasz.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, aby zmienić pracę na taką, która nie będzie dla Ciebie smutną koniecznością, ale powodem do dumy? Zajęciu, które będzie jednocześnie pomagało rozwijać Twoje pasje i dawało Ci codzienną porcję satysfakcji?

Komentarzy: 0 skomentuj »