Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Honda S660 już za rok w salonach

Meganews

Dobra wiadomość dla fanów roadsterów z niewielkimi silnikami: w przyszłym roku Honda wprowadzi do produkcji model S660, który zadebiutował jako koncept podczas zeszłorocznego salonu w Tokio.


S660 będzie nawiązywał do modelu Beat – małego autka klasy kei car produkowanego przez Hondę w latach 1991-96. Nowy model będzie nawet budowany w tej samej fabryce (Yokkaichi w Japonii), w której powstawał protoplasta.

 

Źródłem napędu będzie trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 0,66 l, który ma zapewnić dynamiczne osiągi, a dzięki centralnemu usytuowaniu doskonałą stabilność całej konstrukcji. Co ciekawe, pod maską pierwszej Hondy Beat również pracowała trzycylindrowa jednostka o pojemności 0,66 litra, przy czym nie była wyposażona w turbodoładowanie, a jej moc oscylowała w granicach 65 KM osiąganych przy 8100 obr./min. To wystarczyło, aby rozpędzić auto ważące 760 kg do 135 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie).

 

„Ten model wyraża swobodne podejście inżynierów Hondy do kwestii tworzenia samochodu, który ma dawać użytkownikowi dużo radości. Nasz zespół zaprojektował to auto z pasją, wykorzystując jednocześnie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne,” mówi o nowym S660 Takanobu Ito, prezes i dyrektor zarządzający Honda Motor Co.

 

Na razie nie wiadomo, czy samochód będzie oferowany poza Japonią, gdzie wejdzie do seryjnej produkcji w 2015 roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Ford Fiesta 2012 i Ford Fiesta 2013 to jedne z najpopularniejszych aut osobowych w Polsce. Nic dziwnego – zarówno stylistyka, jak i parametry oraz wyposażenie aut czynią z nich naprawdę komfortowego towarzysza podróży. Czym powinniśmy się sugerować, wybierając właściwą dla nas wersję Forda Fiesty? Warto popatrzeć na typowe cechy tego auta i ocenić na czym […]

Komentarzy: 0 skomentuj »