Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Honda NSX w cenie Porsche 911

Meganews

Przedstawiciele Hondy informują, iż najnowszy model NSX ma zapewnić przyjemność z jazdy porównywalną z supersamochodami typu Ferrari 458 Italia przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny na poziomie Porsche 911.


W wywiadzie udzielonym serwisowi Autocar, Ted Klaus, szef ds. rozwoju Hondy NSX przyznał, że suche dane techniczne silnika nie będą imponujące, jednak za sprawą hybrydowego układu napędowego kierowca będzie czerpał ogromną radość z prowadzenia auta, które ma oferować osiągi porównywalne z Audi R8, McLarenem MP4-12C czy Nissanem GT-R.

 

Prace nad modelem NSX, którego premierę zaplanowano na 2015 rok, trwają obecnie w Honda R&D Americas w Raymond w stanie Ohio. Źródłem napędu będzie centralnie montowany silnik V6 sprzężony z innowacyjnym układem Sport Hybrid SH-AWD, korzystającym z dwóch dodatkowych silników elektrycznych. Samochód będzie powstawał w nowym centrum produkcyjnym Performance Manufacturing Center w stanie Ohio.

 

Pierwsza generacja Hondy NSX produkowana była w japońskich zakładach Takanezawa w latach 1990-2004. W 2004 roku produkcję przeniesiono do fabryki Suzuka, gdzie model ten wytwarzany był do 2005 roku. Jako część fabryki Tochigi, zakłady produkcyjne Takanezawa  były pierwszym na świecie obiektem, który podjął się seryjnej produkcji nadwozia wykonanego w całości z aluminium oraz z powodzeniem łączył najnowocześniejsze technologie produkcyjne z ręcznym montażem podzespołów.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Układ chłodzenia w samochodzie jest niezwykle ważny. Jeśli ulegnie awarii możne prowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń silnika lub generalnego remontu naszego samochodu. Z czego się składa? Termostat, pompa wodna, chłodnica i nagrzewnica to podstawowe elementy tego układu. Ale co jeśli ten najważniejszy – termostat – ulegnie awarii? Jak zatem rozpoznać awarię termostatu i co można […]

Komentarzy: 0 skomentuj »