Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Honda Civic Type R bez kamuflażu

Meganews

Trwają testy nowej Hondy Civic Type R. Jeden z niezamaskowanych egzemplarzy został przyłapany podczas drogowych prób sprawnościowych.


Konstruktorzy Civica Type R chcą, aby ich nowe auto było najsprawniejszym hot hatchem na rynku. W tym celu zgromadzili na „poligonie” m.in. Mercedesa A45 AMG, Renault Megane RS i Volkswagena Golfa R, z którymi porównują japońską konstrukcję.

 

Ze zdjęć szpiegowskich wynika, że Type R w wersji seryjnej nie będzie znacząco różnił się od modelu koncepcyjnego, który zadebiutował w Genewie.

 

W nadwoziu wyróżnia się powiększony grill, który zapewnia dopływ powietrza do intercoolera. Przednie i tylne nadkola ze zintegrowanymi wlotami powietrza zostały poszerzone, co pozwoliło zmieścić we wnękach duże koła z szerokimi oponami. Z tyłu uwagę przyciąga natomiast pokaźny spoiler umieszczony na pokrywie bagażnika.

 

Honda Civic Type R będzie pierwszym modelem tego producenta w Europie wyposażonym w silnik VTEC TURBO z serii Earth Dreams Technology. Dwulitrowa, czterocylindrowa, turbodoładowana jednostka z układem bezpośredniego wtrysku benzyny ma generować przynajmniej 280 KM mocy oraz spełniać wymogi normy EURO 6. Nieoficjalnie mówi się, że silnik będzie oferował około 320 KM.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: