Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Ford wie, jak wyciszyć teściową!

Meganews

Święta i wizyty teściów w Twoim domu mogą być bardzo stresujące. Gorzej, gdy te dwa wydarzenia zbiegają się w czasie.

Z najnowszej ankiety przeprowadzonej na zlecenie Forda wynika, że większość respondentów uznaje wizyty teściów w święta Bożego Narodzenia za uciążliwe*. Najgorszym nawykiem teściów jest gadatliwość, co potwierdza 1 na 5 ankietowanych, a na kolejnych miejscach respondenci umieścili zbyt głośne mówienie oraz wyrażanie krytycznych opinii na temat umiejętności rodzicielskich swoich dorosłych dzieci. Nic więc dziwnego, że w tym świątecznym okresie dochodzi do największej liczby rozwodów.

A co, jeśli udałoby się zagłuszyć gadanie i narzekanie teściów korzystając z tego samego systemu aktywnego redukowania hałasu, który jest stosowany w wielu słuchawkach, ale bez potrzeby zakładania słuchawek. Ford uważa, że w ciągu najbliższych 5-10 lat będziecie mogli wybrać co – a przede wszystkim kogo – chcecie słuchać.

„Wystarczy umieścić mikrofony i głośniki w odpowiednich miejscach, a dzięki systemowi aktywnego redukowania hałasu będzie można zdecydować, którą osobę chcecie słyszeć, a której nie,” powiedział dr Ralf Heinrichs, ekspert Forda ds. dźwięku. „Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się po zakończeniu świątecznej kolacji, gdy najedzeni domownicy – i często również znajdujący się pod wpływem alkoholu – przystąpią do entuzjastycznych rozmów przeradzających się w kłótnie. W takiej sytuacji dobrze będzie rozsiąść się w fotelu z systemem redukowania hałasu zintegrowanym w zagłówku.”

System aktywnego redukowania hałasu, który nie wymaga stosowania słuchawek, jest już wykorzystywany w samochodach Forda. Rozwiązanie to wykrywa niepożądane hałasy poprzez mikrofony umieszczone ponad głowami kierowcy i pasażera i niweluje je za pomocą fal dźwiękowych w przeciwfazie, które są generowane przez system audio samochodu i wzmacniacze.

Kolejnym etapem rozwoju tej technologii będzie stworzenie osobistych stref audio. Dzięki mikrofonom i wzmacniaczom zlokalizowanym w zagłówkach, podróżujący mogliby rozmawiać przez telefon, słuchać muzyki lub oglądać telewizję, nie przeszkadzając innym pasażerom. W takim przypadku nie będzie również konieczności zakładania na głowę słuchawek.

Umieszczenie mikrofonów i słuchawek w zagłówkach umożliwi również łatwiejszą komunikację pomiędzy osobami podróżującymi w samochodzie, więc na przykład rodzice siedzący z przodu będą mogli rozmawiać z dziećmi siedzącymi z tyłu bez potrzeby odwracania głowy i odrywania wzroku od drogi. Możliwe będzie również niwelowanie wszelkich hałasów rozpraszających uwagę kierowcy.

„Takie rozwiązanie może się pojawić w samochodach w ciągu najbliższych 5-10 lat” – powiedział Heinrichs. „A jeśli jest to możliwe w samochodach, można wprowadzić ten system również w domach. Ford już teraz wykorzystuje tę technologię w swoich modelach, aby redukować hałas silnika. W przyszłości kierowcy i pasażerowie będą również mogli ‘zagłuszać’ innych podróżujących, muzykę czy rozmowy telefoniczne.”

Z ankiety zleconej przez Forda wynika, że święta spędzone z teściami bardziej dają się we znaki kobietom, niż mężczyznom. 1 na 3 ankietowanych wolałby uniknąć spotkania z teściami lub przynajmniej skrócić czas takiego spotkania. Sposoby na uniknięcie kontaktu z teściami to m.in. przedłużanie zmywania naczyń, symulowanie choroby lub udawanie zapracowanego.

# # #

* W grudniu 2016 roku Ford zlecił przeprowadzenie ankiety firmie Opinion Matters na 5 015 respondentach z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Zapisz

Zapisz

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Miasta za Wielką Wodą są inne niż u nas, więc i auta miejskie powinny być inne. W pewnym mieście wschodniego wybrzeża USA, nazywanym przez mieszkańców Big Apple, wybrano przed miesiącem Światowy Miejski Samochód Roku, zaprojektowany dla europejskiego koncernu przez Amerykanina koreańskiego pochodzenia. Na dodatek wychowanego pod słońcem Kalifornii, w samej kolebce Apple, Cupertino, co już […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »