Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Ford Ranger Black Edition [film]

Meganews

Ford Ranger to najlepiej sprzedający się pick-up w Europie. Limitowana wersja Black Edition, została najpierw przetestowana w niezwykle trudnym i pełnym mroku regionie Svalbard w Norwegii.

 

„Postanowiliśmy przetestować nasz najmocniejszy i najciemniejszy pojazd w  najbardziej mrocznym, a przez to  najtrudniejszym miejscu do życia na świecie.   Mieszkańcy wyspy Svalbard muszą polegać na rzeczach niezawodnych, a Ford Ranger Black Edition udowodnił swoją niezawodność w czasie wykonywania codziennych zadań w niezwykle wymagającym środowisku ” – mówi Steve Fletcher, menedżer linii samochodów użytkowych Forda.

 

W specjalnie przygotowanym filmie, cała akcja toczy się wokół trzech osób mieszkających i pracujących w najbardziej na północ wysuniętym mieście świata – Longyearbyen. Mieszkają w nim ludzie 40 różnych narodowości Żyje tam więcej niedźwiedzi polarnych niż ludzi.

 

Noc trwa tam przez 110 dni w roku 

Przez ponad 110 dni w roku ludzie żyją i pracują w całkowitej ciemności.  To nie jest miejsce dla wszystkich – zarówno jeżeli chodzi o ludzi, jak i samochody.

Film został przygotowany przez agencję GTB i  został nakręcony przez nagradzanego reżysera, Toby’ego Dye. Producentem jest RSA Films London Studio to należy do słynnego producenta, Ridleya Scotta.

 

 

„Oczywiście z dumą prezentujemy nasz piękny i arktyczny krajobraz na Svalbardzie. Jest to film, który będzie pokazywany na całym świecie i będzie świetną reklamą Norwegii. Stanowi również doskonałe połączenie pomiędzy mrocznym klimatem Svalbardu i nową limitowaną edycją naszego pickupa. Ranger jest ciemny, twardy i piękny – tak jak Svalbard w ciemności” – mówi Per Gunnar Berg, dyrektor zarządzający Ford Norway,

 

Trzech mieszkańców żyjących w ciemności

W filmie możemy śledzić losy trojga mieszkańców, który na co dzień używają Forda Rangera Blach Edition.  Stolarz budujący domy i szopy Dojazd z domu do siedziby jego firmy budowlanej może zająć od 10 minut do półtorej godziny jazdy, w zależności od pogody i wiatru. Poznajemy historię pracownika lotniska, który mieszka sam ze swoim psem w opuszczonej części miasta – i który uwielbia wędrować po pustkowiu.

Jest też opowieść rolnika, który zamiast polegać na żywności dostarczanej statkami  z kontynentu, sam próbuje uprawiać jedzenie i hodować świeże warzywa w całkowitej arktycznej ciemności.

 

Limitowana liczba 2500 egzemplarzy Black Edition

Obok osobistych ludzkich historii zobaczysz  Ford Ranger Black Edition radzi sobie z w niebezpiecznych i trudnych warunkach,  pokonując z łatwością pokryte śniegiem i lodem olbrzymie wzniesienia. Ranger Black Edition powstał na bazie popularnej serii Limited, ale cały jest pomalowany na czarno. Tym kolorem pokryto również grill, orurowanie a nawet aluminiowe felgi. Samochód będzie sprzedawany tylko w wersji Double Cab. Produkcja jest ograniczona do 2500 sztuk, a samochody można już zamówić u najbliższego dealera Forda.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Przedstawiamy jeden z najciekawszych modeli w klasie SUV. Outlander PHEV łączy w sobie rozwiązania techniczne, w których Mitsubishi zdobyło ogromne doświadczenie: inteligentne przeniesienie napędu 4×4, technologia EV i hybrydowe zespoły napędowe.

Komentarzy: 0 skomentuj »