Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Ford Focus Sedan 2015 – debiut w Nowym Jorku

Meganews

Podczas wystawy New York Auto Show Ford zaprezentuje nowe wcielenie modelu Focus Sedan.


Już teraz firma opublikowała pierwsze zdjęcia tego modelu w wersji przeznaczonej na rynek w USA. Podobnie, jak odświeżony hatchback, sedan został stworzony w ramach globalnej strategii produktowej „One Ford”, której założenia znalazły odzwierciedlenie również w nowych modelach Ford Mondeo i Ford Fiesta.

 

Auto odznacza się nieznacznie zmienioną sylwetką, nową maską silnika oraz zmodernizowanym przednim pasem z nową osłoną chłodnicy. Również z tyłu zaszło kilka zmian – pojawiła się zmodyfikowana pokrywa bagażnika, którą uzupełniają nowe klosze lamp.

 

W kwestii projektu wnętrza nowego Forda Focus, styliści firmy uwzględnili opinie klientów, tworząc bardziej intuicyjny w obsłudze projekt deski rozdzielczej oraz kierownicy i centralnej konsoli z mniejszą liczbą przycisków i przełączników. Sedan otrzymał też system SYNC 2 z 8-calowym kolorowym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości oraz systemem kontroli głosowej.

 

W odmianie przeznaczonej do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych oferowany będzie 125-konny benzynowy silnik 1.0 EcoBoost, współpracujący wyłącznie z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

 

Oprócz Forda Focus Sedan 2015, podczas NYIAS firma zaprezentuje też model Focus Electric. Zabraknie jedynie sportowej odmiany ST, która zostanie pokazana jeszcze w tym roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale: