Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Fiat Panda Cross – debiut w Genewie

Meganews

Nie przesadzamy, nowa Panda Cross, topowa odmiana miejskiego Fiata, którą producent pokaże podczas zbliżających się targów w Genewie, to pierwsza wersja nowej generacji Pandy, która nam się podoba. Czy spodoba się cena?


Nowa Panda Cross jest przedstawicielem popularnego segmentu miejskich SUV-ów, jednak jej wyposażenie pozwala nie tylko sprawnie pokonywać wysokie krawężniki w mieście, ale również pozamiejskie drogi o gorszej jakości, a nawet bardziej wymagające trasy off-roadowe.

Samochód otrzymał układ przeniesienia napędu typu Torque-on-Demand oraz system elektronicznej stabilizacji jazdy ESC z funkcjonalnością elektronicznie blokowanego mechanizmu różnicowego ELD. Ponadto, wysoką dzielność w terenie zapewnia montowany standardowo napęd na wszystkie koła, który pracuje w tandemie z selektorem Terrain Control z trzema trybami pracy:

  • AUTO – automatyczny rozdział momentu obrotowego między osiami.
  • LOCK – stały napęd czterech kół z rozdziałem momentu pomiędzy kołami.
  • HILL DESCENT – optymalne prowadzenie na spadzistych lub wyboistych zjazdach.

 

Off-roadowy charakter samochodu zdradzają specjalne płyty osłonowe nadwozia, czerwone zaczepy holownicze, nowe lampy przednie oraz światła LED do jazdy dziennej. Z boku nie sposób przeoczyć wyrazistego zarysu nadkoli, listew ochronnych karoserii z emblematem „Cross”, nowych relingów dachowych oraz pięcioramiennych felg o średnicy 15 cali. Zmiany w tylnej części Pandy Cross obejmują nowe obramowanie zestawu lamp tylnych, chromowaną końcówkę wydechu oraz tytanową płytę osłonową wkomponowaną w zmodyfikowany zderzak tylny.

 

We wnętrzu znalazły się takie elementy, jak automatyczna klimatyzacja, radioodtwarzacz CD/MP3 z Blue&Me czy fotel kierowcy z regulacją wysokości.

Cóż, wygląda bogato, jak nie Fiat. W jakim stopniu koncept oddaje jednak to, co zobaczymy za kilka miesięcy pod nazwą Panda Cross w salonach? Auto wejdzie do sprzedaży w Europie jesienią tego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Toyota i Lexus zostali partnerami technologicznymi Plenerów Film Spring Open 2017. Obie marki udostępniły organizatorom samochody do transportu gości warsztatów. W ubiegłych latach gwiazdami wydarzenia byli m.in. Natalie Portman, Juliette Binoche, twórca efektów specjalnych Neil Corbould, scenograf Allan Starski i producentki filmowe Mia Bayes oraz Ewa Puszczyńska.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Nie chcemy tutaj generalizować, ale z własnego doświadczenia wiemy, że nie każdy mechanik okazuje się równie uczciwy i rzetelny. Zdarzają się różne przypadki niedokończonych napraw albo jednoczesnego popsucia innych elementów, dlatego przestrzegamy Was i uświadamiamy w jaki sposób należy serwisować wał napędowy.

Komentarzy: 0 skomentuj »