Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Fiat Panda Cross – debiut w Genewie

Meganews

Nie przesadzamy, nowa Panda Cross, topowa odmiana miejskiego Fiata, którą producent pokaże podczas zbliżających się targów w Genewie, to pierwsza wersja nowej generacji Pandy, która nam się podoba. Czy spodoba się cena?


Nowa Panda Cross jest przedstawicielem popularnego segmentu miejskich SUV-ów, jednak jej wyposażenie pozwala nie tylko sprawnie pokonywać wysokie krawężniki w mieście, ale również pozamiejskie drogi o gorszej jakości, a nawet bardziej wymagające trasy off-roadowe.

Samochód otrzymał układ przeniesienia napędu typu Torque-on-Demand oraz system elektronicznej stabilizacji jazdy ESC z funkcjonalnością elektronicznie blokowanego mechanizmu różnicowego ELD. Ponadto, wysoką dzielność w terenie zapewnia montowany standardowo napęd na wszystkie koła, który pracuje w tandemie z selektorem Terrain Control z trzema trybami pracy:

  • AUTO – automatyczny rozdział momentu obrotowego między osiami.
  • LOCK – stały napęd czterech kół z rozdziałem momentu pomiędzy kołami.
  • HILL DESCENT – optymalne prowadzenie na spadzistych lub wyboistych zjazdach.

 

Off-roadowy charakter samochodu zdradzają specjalne płyty osłonowe nadwozia, czerwone zaczepy holownicze, nowe lampy przednie oraz światła LED do jazdy dziennej. Z boku nie sposób przeoczyć wyrazistego zarysu nadkoli, listew ochronnych karoserii z emblematem „Cross”, nowych relingów dachowych oraz pięcioramiennych felg o średnicy 15 cali. Zmiany w tylnej części Pandy Cross obejmują nowe obramowanie zestawu lamp tylnych, chromowaną końcówkę wydechu oraz tytanową płytę osłonową wkomponowaną w zmodyfikowany zderzak tylny.

 

We wnętrzu znalazły się takie elementy, jak automatyczna klimatyzacja, radioodtwarzacz CD/MP3 z Blue&Me czy fotel kierowcy z regulacją wysokości.

Cóż, wygląda bogato, jak nie Fiat. W jakim stopniu koncept oddaje jednak to, co zobaczymy za kilka miesięcy pod nazwą Panda Cross w salonach? Auto wejdzie do sprzedaży w Europie jesienią tego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Skąd pochodzi prąd, zasilający silniki samochodu z napędem elektrycznym? Najprostsza odpowiedź brzmi – z akumulatora. W ogromnej większości przypadków jest to prawda, aczkolwiek zazwyczaj niecała. Układy zasilania i napędu aut z silnikami elektrycznymi są zwykle bardziej skomplikowane, ale dzięki temu bardziej funkcjonalne.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Od dłuższego czasu długoterminowy i krótkoterminowy wynajem samochodów bije rekordy popularności – zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wzrost zainteresowania wynajmem można zaobserwować również w Polsce. Rozwijająca się oferta wypożyczalni aut to nie tylko atrakcyjna okazja dla osób chcących wynająć samochód krótkoterminowo, ale także dla klientów poszukujących pojazdu na własność.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »