Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Fiat Panda Cross – debiut w Genewie

Meganews

Nie przesadzamy, nowa Panda Cross, topowa odmiana miejskiego Fiata, którą producent pokaże podczas zbliżających się targów w Genewie, to pierwsza wersja nowej generacji Pandy, która nam się podoba. Czy spodoba się cena?


Nowa Panda Cross jest przedstawicielem popularnego segmentu miejskich SUV-ów, jednak jej wyposażenie pozwala nie tylko sprawnie pokonywać wysokie krawężniki w mieście, ale również pozamiejskie drogi o gorszej jakości, a nawet bardziej wymagające trasy off-roadowe.

Samochód otrzymał układ przeniesienia napędu typu Torque-on-Demand oraz system elektronicznej stabilizacji jazdy ESC z funkcjonalnością elektronicznie blokowanego mechanizmu różnicowego ELD. Ponadto, wysoką dzielność w terenie zapewnia montowany standardowo napęd na wszystkie koła, który pracuje w tandemie z selektorem Terrain Control z trzema trybami pracy:

  • AUTO – automatyczny rozdział momentu obrotowego między osiami.
  • LOCK – stały napęd czterech kół z rozdziałem momentu pomiędzy kołami.
  • HILL DESCENT – optymalne prowadzenie na spadzistych lub wyboistych zjazdach.

 

Off-roadowy charakter samochodu zdradzają specjalne płyty osłonowe nadwozia, czerwone zaczepy holownicze, nowe lampy przednie oraz światła LED do jazdy dziennej. Z boku nie sposób przeoczyć wyrazistego zarysu nadkoli, listew ochronnych karoserii z emblematem „Cross”, nowych relingów dachowych oraz pięcioramiennych felg o średnicy 15 cali. Zmiany w tylnej części Pandy Cross obejmują nowe obramowanie zestawu lamp tylnych, chromowaną końcówkę wydechu oraz tytanową płytę osłonową wkomponowaną w zmodyfikowany zderzak tylny.

 

We wnętrzu znalazły się takie elementy, jak automatyczna klimatyzacja, radioodtwarzacz CD/MP3 z Blue&Me czy fotel kierowcy z regulacją wysokości.

Cóż, wygląda bogato, jak nie Fiat. W jakim stopniu koncept oddaje jednak to, co zobaczymy za kilka miesięcy pod nazwą Panda Cross w salonach? Auto wejdzie do sprzedaży w Europie jesienią tego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Samochody elektryczne mają szereg zalet – są zeroemisyjne, zapewniają dobre przyspieszenie, a do tego znacznie obniżają koszty eksploatacji. Niestety, mają również kilka ograniczeń, z których główne dotyczy czasu ich ładowania. Ile tak właściwie zajmuje uzupełnianie zapasów energii w bateriach samochodu elektrycznego? W tym materiale znajdziecie odpowiedź na to pytanie. Technologia elektrycznego napędu funkcjonuje w świadomości […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Arteon to chyba jedyny model w gamie Volkswagena, który przyciąga wzrok przypadkowych przechodniów. Wszystko dzięki oryginalnej i dynamicznej stylistyce nadwozia. Można powiedzieć, że Arteon wygląda luksusowo, a nawet awangardowo, ale zaraz, zaraz… czy „samochód dla ludu” może być awangardowy? Piękny, agresywny grill z przodu, szyby bez ramek, opadająca linia nadwozia, tył przypominający sportowe coupe – […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Samochód autonomiczny posiada rozproszony „mózg” w postaci czujników, kamer, wspierany przez GPS oraz system satelitarny. Ale zebrane dane to tylko początek procesu, który ma doprowadzić pojazd do bezpiecznego poruszania się po drodze. Potrzebny jest układ decyzyjny, który zastąpi kierowcę.

Komentarzy: 0 skomentuj »