Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Ferrari M458-T za pół roku w Genewie

Meganews

Podczas salonu samochodowego Geneva Motor Show 2015 firma Ferrari pokaże odświeżoną wersję modelu 458 Italia.
Samochód otrzyma oznaczenie M458-T, co wskazuje, iż pod maską znajdzie się turbodoładowany (twin-turbo) silnik V8 generujący około 680 KM. Nowa jednostka zastąpi tym samym stosowaną do tej pory wolnossącą V-ósemkę o pojemności 4,5 litra.

 

Nowa Italia będzie wyraźnie szybsza od swojego poprzednika, rozpędzając się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 3,6 sekundy i maksymalnie do ponad 315 km/h. Zastosowanie nowoczesnej technologii turbodoładowania wpłynie również pozytywnie na wyniki zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla – średnie spalanie powinno spaść poniżej 13 litrów na 100 kilometrów przy emisji CO2 mniejszej, niż 300 g/km.

 

Oprócz nowej jednostki napędowej, Ferrari M458-T otrzyma nowe elementy stylizacyjne nadwozia – niektóre z nich wymuszone zastosowaniem turbodoładowania – a także nowy wystrój wnętrza.

 

Sprzedaż odświeżonej Italii ruszy prawdopodobnie pod koniec 2015 roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Praktycznie i bezpiecznie? A może dla odmiany po prostu supermodnie? Okazuje się, że najlepiej wiedzą – jak szykownie wyglądać na skuterze – Włosi. Wystarczy spojrzeć na kultową już scenę z 1953 roku z filmu „Rzymskie wakacje”. Gregory Peck i Audrey Hepburn to jedna z najpiękniejszych filmowych par. On w garniturze i pod krawatem, a ona […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Hyundai oficjalnie zaprezentował całkowicie nowy model KONA, który jesienią tego roku trafi do sprzedaży w Europie. Model KONA, którego światowa premiera odbyła się w Seulu, a europejska w Mediolanie, jest przedstawicielem segmentu B-SUV i charakteryzuje się nowoczesną, progresywną stylistyką, wysokiej jakości wyposażeniem, licznymi opcjami współpracy z elektronicznymi urządzeniami zewnętrznymi oraz rozwiązaniami najnowszej generacji z zakresu […]

Komentarzy: 0 skomentuj »