Nasz profil na Facebook.com - polub nas

Fenomen SUV-a. Skąd jego popularność?

Meganews

Dawnej auto kompaktowe, dziś terenowe. W 2015 roku europejscy kierowcy zarejestrowali 3,2 miliona nowych samochodów sportowo-użytkowych, co stanowiło 22,5 proc. całkowitego rynku samochodów w Europie. To aż o 24 procent więcej niż rok wcześniej! Subaru – to jedna z najbardziej popularnych marek SUV-ów w Polsce.

SUV-y na naszych ulicach możemy spotkać właściwie każdego dnia. Segment tych aut jest u nas całkiem dobrze rozwinięty i nie poddaje się globalnemu kryzysowi. Wręcz przeciwnie – sportowo-użytkowe auta stanowią dziś siłę napędową dla całego przemysłu motoryzacyjnego.

Moda na SUV-y rozpoczęła się w USA na początku lat 90. Zainteresowanie nimi przyszło do Europy wraz z upadkiem Związku Radzieckiego, kiedy to cały Blok Wschodni zwrócił się ku Zachodowi i zafascynował się potęgą USA. W końcu to właśnie Stany Zjednoczone są ojczyzną tego modelu. Pierwszy SUV pojawił się w 1962 roku. Był to Jeep Wagoneer. Dziś rynek SUV-ów na całym świecie jest tak rozwinięty… że to inne kraje próbują podbić Amerykę swoimi uterenowionymi modelami aut. Tak jest np. w przypadku Subaru Tribeca, nazwa którego wzięła się od Traingle Below Canal, czyli dzielnicy Manhattanu. Czy to nie próba zdobycia serc kierowców z USA?

Marzenia o spełnieniu amerykańskiego snu to jednak nie wszystko. Zaczęliśmy interesować się SUV-ami, bo warunkom drogowym w krajach Wschodu daleko było do ideału. Słabe nawierzchnie stwarzały zapotrzebowanie na auta o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa. Współcześnie nie sposób nie wspomnieć jeszcze o jednym czynniku. Rzadko się do tego przyznajemy, ale posiadanie samochodu postrzegamy jako wyznacznik statusu społecznego. Duże auto to nasza duma, synonim zamożności. To dlatego salon Subaru tak często odwiedzają klienci pytający o SUV-y.

SUV-y doceniamy także za ich uniwersalność. Choć to duże auta, służą zarówno na co dzień, w mieście, jak i w bardziej wymagających warunkach. Są bardzo wygodne w prowadzeniu, mają przestronne wnętrza, kierowca siedzi wyżej niż w aucie kompaktowym. Wszystko to sprawia, że SUV-y świetnie sprawdzają się podczas dłuższych tras, także po bezdrożach z dala od miejskiego zgiełku.

Zapisz

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

Na obecnym rynku usług finansowych do dyspozycji  klienta dostępne są różne formy finansowania, które mają na celu pomoc w zaspokojeniu nagłych czy nieprzewidzianych wydatków. To samo tyczy się wydatków firmowych, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje gotówki na rozwój firmy czy nowy sprzęt, może liczyć na pożyczkę bankową.

Komentarzy: 0 skomentuj »

dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar Hiroshi Masuoka jest także uznanym ekspertem w kwestii eco-drivingu. Jego wizyta w Polsce dała okazję do stworzenia krótkiego filmiku, w którym Hiroshi Masuoka wymienia i demonstruje najważniejsze techniki i zasady ekonomicznej jazdy.

Komentarzy: 0 skomentuj »

Garaż to miejsce nie tylko do parkowania samochodu, ale także przechowywania rzeczy, na które nie mamy miejsca w domu. Warto przemyśleć jego oświetlenie, aby można było wszystko bez problemu w nim znaleźć.

Komentarzy: 0 skomentuj »