Nasz profil na Facebook.com - polub nas

DS 5 – francuska definicja luksusu

Meganews

Podczas tegorocznego salonu w Genewie marka DS zaprezentuje nowy model DS 5, który będzie pełnił rolę flagowej limuzyny firmy.

 


Jako pierwszy model w Europie, DS 5 prezentuje nowy styl pasa przedniego. Zastosowano tu reflektory w technologii Xenon Full LED z nowymi, progresywnymi kierunkowskazami. Ważnym elementem przedniego pasa jest też nowa osłona chłodnicy nazwana DS Wings. W tylnej części auta, zwracającej uwagę na szeroki rozstaw kół, wyróżniają się dwie końcówki układu wydechowego. Całość podkreślają światła z sześcioma świetlnymi listwami LED.

Wnętrze nowego DS 5 jest inspirowane rozwiązaniami z lotnictwa. Najbardziej charakterystycznym elementem jest panoramiczny, trójdzielny dach. Wszystkie główne funkcje stanowiska kierowcy zostały umieszczone na dwóch centralnych konsolach: na desce rozdzielczej oraz na podsufitce, w formie przycisków, pokręteł i specjalnych przełączników. Dopełnieniem nowoczesnych technologii oddanych do dyspozycji kierowcy jest kolorowy ekran dotykowy.

Od momentu wprowadzenia na rynek klient będzie mógł wybierać spośród pięciu silników spełniających normę Euro 6. Jednostki benzynowe i wysokoprężne o mocy od 165 do 210 KM oferują niskie spalanie (od 3,8 do 4,4l /100 km dla silników Diesla), a w przypadku napędu hybrydowego Hybride 4×4 emisję na poziomie 90g/km CO2 przy zużyciu paliwa 3,5 l/100 w cyklu mieszanym. Z końcem 2015 roku ta oferta zostanie wzbogacona o silnik THP 210 S&S z 6-biegową, manualną skrzynią biegów.

Oprócz tego, nowy DS 5 proponuje bogate wyposażenie, w większości dostępne już w wersji standardowej. W aucie debiutuje dotychczas niedostępny system kontroli martwego pola. Wzbogaca on ofertę systemów poprawiających bezpieczeństwo prowadzenia, takich jak alarm niezamierzonego przekroczenia linii z kamerą, system automatycznego przełączania świateł drogowych w połączeniu ze statycznym doświetleniem zakrętów, wspomaganie ruszania na wzniesieniu, inteligentny system kontroli trakcji i ESP, kamera cofania czy system wyświetlania informacji w polu widzenia drogi.

Nowy DS 5 trafi na rynek europejski i chiński w czerwcu tego roku.

źródło: MotoTarget

Komentarze:

Inne artykuły w tym dziale:

W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom – ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. Prężnie działają fabryki samochodów Fiata, Opla i Volkswagena. Za dwa lata ruszy produkcja silników w nowej fabryce Mercedesa. Rok wcześniej w fabryce Toyoty w […]

Komentarzy: 0 skomentuj »

Wiele osób mieszkających w dużym mieście nie decyduje się na posiadanie samochodu. Wygodna  komunikacja miejska umożliwia przemieszczanie się po centrum bez większego problemu, a do tego omija nas męczące stanie w korkach oraz wszystkie wydatki związane z posiadaniem własnego auta. Jednak od czasu do czasu, samochód jest niezastąpionym środkiem transportu. Wyjazd służbowy, wakacje czy przeprowadzka […]

Komentarzy: 0 skomentuj »